KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

20-04-2023

„Ringowa wojna jest niejako moją wizytówką” – Tomasz Sarara przed XTB KSW 81

Tomasz Sarara, czołowy polski kickboxer wagi ciężkiej, powróci do klatki KSW podczas gali XTB KSW 81 i liczy na kolejną ringową wojnę.

Ostatnie bilety w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Tomasz Sarara ma za sobą dwie walki w KSW. 17 lipca 2021 roku wszedł do okrągłej klatki po raz pierwszy i pokonał w niej Filipa Bradaricia. W drugim boju, do którego doszło rok później, zderzył się z Arkadiuszem Wrzoskiem i chociaż przegrał, dał pokaz niesamowitej determinacji i serca do walki. Konfrontacja z Wrzoskiem została wybrana najlepszym starciem gali KSW 73. Emocjonujące boje są wizytówką Tomasza, który sam mówi o tym otwarcie.

– Szybki nokaut czy ringowa wojna? Muszę powiedzieć, że ringowa wojna, bo jest to niejako moja niemała wizytówka – przyznaje Tomasz Sarara. – To jest coś, co robię przez całe życie, to jest coś, co patrząc w lustro za małolata sobie przysięgałem, że za każdym razem, zawsze oddam wszystko po to, aby osiągnąć mój cel, a moim celem jest zwyciężanie. Uważam, że na tym też polega mentalność fightera, czasem nawet jeśli nie byłbym w stanie z kimkolwiek wygrać, to za każdym razem chciałbym swojemu rywalowi udowodnić, że nie jest tak dobry, jak mu się wydaje i za każdym razem, będę walczył do samego końca. Zawsze walczę o wygraną.

Sarara wszedł do organizacji KSW prosto ze świata sportów uderzanych. Wśród jego najważniejszych osiągnięć w kickboxingu znalazły się między innymi: tytuł amatorskiego i zawodowego mistrza Polski, tytuł mistrza świata World Kickboxing Network, pas mistrzowski organizacji FEN, DSH i Celtic Gladiator. Teraz Tomasz zmierzy się z innym klasowym kickboxerem, Errolem Zimmermanem.

– Errol Zimmerman był i nadal jest jednym z moich ulubionych zawodników, a to również oznacza, że ja go tak mocno podziwiam, że w żaden sposób się go nie boję, tak mocno podziwiam, że moim niemałym marzeniem było zawalczyć z takim gościem. Jestem w stu procentach przekonany, że zrobię swoje.

Tomasz nie kryje też, że chce, aby jego najbliższe starcie na długo zapadło widzom w pamięć.

– Errol jest zawodnikiem z bardzo mocnym uderzeniem, ale jest też szablonowy, do rozszyfrowania i do ogrania. Chciałbym zrobić z nim taką walkę, która na długo zapadnie w pamięć. Uwielbiam takie konfrontacje, którymi ludzie się jarają.

Do starcia Tomasza Sarary z Errolem Zimermmanem dojdzie już 22 kwietnia podczas gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim.