KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

22-04-2023

XTB KSW 81 – wyniki

Wyniki gali XTB KSW 81, która odbyła 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Adrian Bartosiński znokautował Artura Szczepaniak i zdobył pas

W walce wieczoru XTB KSW 81 doszło do boju mistrzowskiego o pas wagi półśredniej. W starciu tym zmierzyło się dwóch najlepszych zawodników tej kategorii wagowej w KSW – niepokonany Adrian Bartosiński, zajmujący w rankingu pozycję pierwszą, starł się z Arturem Szczepaniakiem, numerem dwa tego zestawienia.

Bartosiński od początku starał się narzucić presję. W końcu obalił, ale Szczepaniak szybko wstał i po chwili klinczu pod siatką zawodnicy poszli na wymiany pięściarskie. Adrian trafił potężnym sierpem, po którym Artur Szczepaniak padł znokautowany na matę. Tym samym Adrian Bartosiński został nowym mistrzem KSW wagi półśredniej.

Wynik: Adrian Bartosiński pokonał Artura Szczepaniaka przez KO (ciosy), 1:47, runda 1

 

Errol Zimmerman pobił Tomasza Sararę

W drugiej konfrontacji wieczoru doszło do pojedynku Tomasza Sarary, jednego z najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej, z posiadającym ogromne doświadczenie wyniesione z kickboxerskich ringów, Errolem Zimmermanem.

Pięknie od obrotowego uderzenia pięścią rozpoczął Tomasz Sarara, a potem rozbijał rywala kopnięciami na wykroczną nogę i korpus. Zimmerman odpowiadał pojedynczymi atakami, ale to Polak narzucał swój styl walki i coraz mocniej atakował niskimi kopnięciami. Errol próbował przejąć inicjatywę i dobrze trafiał pięściami, jednak po jednym z ataków Sarary Zimmerman wylądował na macie i tam do końca rundy Tomasz kontrolował pojedynek.

Zimmerman rozpoczął drugą rundę od szarzy ciosami. Tomasz odpowiedział, ale w pewnej chwili został trafiony i wylądował na macie. Tam przeżywał trudne chwile. W końcu jednak odwrócił pozycję i wszedł za plecy Errola, następnie zdobył dosiad i próbował poddać przeciwnika, ale starcie ostatecznie wróciło do stójki. W pewnej chwili Errol ponownie mocno trafił, a Tomek wylądował na macie. Już w parterze Zimmerman zaczął atakować potężnymi ciosami, po których sędzia wkroczył i przerwał walkę.

Wynik: Errol Zimmerman pokonał Tomasza Sararę przez TKO (ciosy), 3:53, runda 2

Igor Michaliszyn rozbił na macie Krystiana Bielskiego

Ósmym starciem gali był ciekawy pojedynek w wadze półśredniej, w którym swoje umiejętności skonfrontował Igor Michaliszyn i Krystian Bielski.

Michaliszyn starał się trzymać rywala na dystans i atakował go potężnymi kopnięciami na ciało i nogi. Krystian Bielski szukał szybkich wymian w krótkim dystansie i próbował zamknąć Michaliszyna na siatce. W połowie rundy Igor zaatakował, obalił Krystiana na matę i do kończącego gongu rozbijał go uderzeniami. 

Na początku drugiej odsłony Michaliszyn wyprowadził dwa kopnięcia, dobrze trafił pięściami i obalił Krystiana. Już na macie złapał Bielskiego w krucyfiks i zaczął rozbijać go łokciami. Krystian wyrwał się z tej pozycji i przetrwał trudne chwile. Michaliszyn ponownie jednak zapiął krucyfiks i tym razem nie wypuścił zwycięstwa z rąk. Po kilku mocnych atakach na głowę rywala do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek.  

Wynik: Igor Michaliszyn pokonał Krystiana Bielskiego przez TKO (łokcie), 3:29, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Werlleson Martins znokautował Patryka Surdyna

Dwóch czołowych zawodników wagi koguciej KSW skonfrontowało swoje umiejętności na gali XTB KSW 81. Werlleson Martins, numer cztery tej kategorii wagowej, zmierzył się z numerem sześć, Patrykiem Surdynem.

Po badawczym początku Patryk Surdyn przeniósł pojedynek do parteru. Martins złapał jednak rękę Polaka i próbował go poddać, ale Patryk wyrwał w końcu się z techniki kończącej i dalej rozbijał rywala na macie. Będąc za plecami Martinsa atakował go ciosami i łokciami. Próbował też złapać go w duszenia, ale ostatecznie walka dotrwała do drugiej rundy.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie, jednak tym razem to Martins znalazł się za plecami Surdyna. Patryk szybko odzyskał jednak pozycję. W końcu Martins wstał, ale Patryk cały czas był za jego plecami i bój wrócił na matę, gdzie Surdyn dominował do kończącego gongu.

Na samym początku trzeciej rundy Martins świetnie trafił kolanem atakującego Patryka i dobił ciosami na macie.

Wynik: Werlleson Martins pokonał Patryka Surdyna przez KO (kolano), 0:12, runda 3

Adrianna Kreft szybko poddała Karolinę Owczarz

W szóstym pojedynku gali Tomaszowie Mazowieckim do okrągłej klatki powróciła Karolina Owczarz, która zmierzyła się z niepokonaną Adrianną Kreft.

Owczarz błyskawicznie zajęła środek klatki i rozpoczęła ataki pięściarskie. Kreft odpowiedziała kontrą, a Karolina przeniosła walkę na matę. Tam jednak to Adrianna Kreft zdobyła lepszą pozycję, złapała Karolinę w duszenie i zmusiła do poddania się.

Wynik: Adrianna Kreft pokonała Karolinę Owczarz przez poddanie (trójkąt rękami), 1:13, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Marcin Krakowiak w emocjonującym pojedynku pokonał Henry’ego Fadipe

Podczas XTB KSW 81 doszło do pojedynku dającego ekscytujące boje Marcina Krakowiaka z autorem jednego z najbardziej efektownych poddań w historii KSW, Henrym Fadipe.

Henry Fadipe od początku starał się trzymać rywala na dystans i atakował pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Krakowiak czekał na swoją okazję i dobrze trafiał pięściarskimi kontrami, a pod koniec rundy obalił przeciwnika i już na macie kontrolował walkę.

W drugiej odsłonie walki Marcin zdecydowanie szybciej sprowadził walkę na matę. Po pewnym czasie złapał rywala w gilotynę, ale ten szybko wyswobodził się z tej techniki i znalazł się w górnej pozycji, z której zaczął atakować Polaka do czasu przerwania walki przez gong.

Na początku trzeciej rundy Marcin przyjął sporo ciosów od Fadipe, ale w końcu złapał nogę rywala i przeniósł pojedynek na matę. W ostatniej minucie walka wróciła do stójki, ale Krakowiak ponownie złapał rywala i już na macie zdobył dosiad. Polak do końca rundy rozbijał Fadipe i ostatecznie to on wygrał walkę na punkty.

Wynik: Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28; 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Kamil Gawryjołek brutalnie rozbił Oļegsa Jemeļjanovsa

W czwartej konfrontacji gali do okrągłej klatki powrócił niepokonany Kamil Gawryjołek i przywitał debiutującego w niej Oļegsa Jemeļjanovsa.

Jemeļjanovs błyskawicznie zaatakował ciosami, ale Gawryjołek szybko przejął inicjatywę, obalił rywala i zaczął rozbijać go na macie. Po kilku minutach brutalnych ataków złapał rywala w tzw. krucyfiks i w tej pozycji dokończył dzieła zniszczenia.

Wynik: Kamil Gawryjołek pokonał Oļegsa Jemeļjanovsa przez TKO (ciosy), 4:30, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Maria Silva poddała Sofiię Bagishvili

W pierwszym starciu pań gali XTB KSW 81 Sofiia Bagishvili przywitała w okrągłej klatce mocną zawodniczkę z Brazylii, Marię Silvę.

Zawodniczki badawczo rozpoczęły pojedynek, a po pierwszej wymianie Sofiia docisnęła rywalkę do siatki i obaliła. Walka szybko jednak wróciła do stójki. Gdy Brazylijka zaatakowała kopnięciem, Gruzinka przechwyciła jej nogę i ponownie obaliła. Chwilę później fani zobaczyli podobną akcję, ale tym razem Silva złapała głowę Bagishvili w duszenie. Sofiia przetrwała trudniejsze chwile, wstała i ponownie obaliła. Już na macie to Brazylijka przytrzymała rywalkę i do końca rundy atakowała ją ciosami na korpus.

Na początku drugiej odsłony walka szybko trafiła na matę, gdzie Brazylijka szukała zwycięstwa przez poddanie. Maria kreatywnie zmieniała pozycję próbując łapać Bagishvili w duszenie i w końcu jej się to udało.

Wynik: Maria Silva pokonała Sofiię Bagishvili przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców), 3:15, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Filip Stawowy rozbił i poddał Marka Samociuka

W drugim pojedynku gali w Tomaszowie Mazowieckim młody wilk polskiego MMA, Filip „Czołg” Stawowy, stanął do boju z drugim utalentowanym ciężkim, Markiem Samociukiem.

Samociuk rozpoczął od mocnych niskich kopnięć i widać było, że chce wykluczyć nogę rywala. Filip odpowiadał jednak świetnymi pięściarskimi kontrami i ostatecznie panowie często szli na mocne, szybkie wymiany w krótkim dystansie. Od czasu do czasu walka trafiała też do klinczu, ale fani oglądali głównie dobre pięściarskie akcje, a pod koniec rundy obalenie w wykonaniu Samociuka.

Samociuk otworzył drugą rundę próbą obalenia, ale ostatecznie złapał Filipa w klincz pod siatką. Stawowy po chwili odwrócił jednak pozycję i walka wrócił do stójki. Później zawodnicy ponownie znaleźli się pod siatką i w końcu starcie trafiło na matę, gdzie Stawowy zdobył górną pozycję i zaczął atakować Marka. Do końca rundy Filip mocno rozbijała Samociuka. W końcu złapał go w duszenie i wygrał przez poddanie.

Wynik: Filip Stawowy pokonał Marka Samociuka przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:39, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Josef Štummer pokonał Mateusza Janura

Walka otwarcia gali XTB KSW 81 przyniosła z sobą debiut dwóch zawodników będących na początku swojej drogi przez świat MMA. Do okrągłej klatki wszedł pochodzący z Czech Josef Stummer, by zmierzyć się w niej z utytułowanym polskim karateką, Jonatanem Kujawą.

Emocjonujący pojedynek zafundowali fanom obaj zawodnicy. Kibice mieli okazję obejrzeć mocne wymiany stójkowe, walkę w klinczu i parterze. Polak zdecydowanie stawiał na ataki ciosami i kopnięciami. Czech dobrze jednak odpowiadał rozbijając Jonatana i dodatkowo obalał i łapał go w klincz. Obaj zawodnicy przeżyli też po ciosach trudniejsze chwile w klatce, ale ostatecznie bój rozegrał się na pełnym dystansie, a jego zwycięzcą został Josef Stummer, który lepiej kontrolował przebieg konfrontacji.

Wynik: Josef Štummer pokonał Mateusza Janura przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ