KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

29-04-2023

Droga do KSW 82 – Gracjan Szadziński i Wilson Varela

Gracjan Szadziński i Wilson Varela, zawodnicy którzy większość swoich walk kończą przed czasem, spotkają się w klatce podczas gali KSW 82.

Gracjan Szadziński bije się w KSW od roku 2017. W tym czasie tylko dwie jego walki rozstrzygnęły się na kartach sędziowskich, a wszystkie wygrane pojedynki kończyły się nokautami. 33-latek ma na swoim zawodowym koncie dziewięć wygranych, z czego siedem zdobył posyłając rywali na deski. Sile jego pięści w KSW uległ Maciej Kazieczko, Paul Redmont i Francesco Moricca. To właśnie Włoch był ostatnim rywalem, którego znokautował Gracjan. Panowie spotkali się podczas gali KSW 66. W drugiej rundzie zawodnik ze Stargardu trafił potężnym prawym, po którym Moricca padł na matę, a Polak nie wypuścił już z rąk wygranej i dokończył dzieła zniszczenia w parterze. Gracjan ostatni raz bił się w okrągłej klatce podczas gali KSW 76, ale pokonał go wówczas Valeriu Mircea. Teraz Szadziński wraca do klatki i zapowiada nie tylko świetną formę, ale również wygraną po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym.

Gracjan Szadziński po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w kwietniu 2017 roku podczas studyjnej gali KSW 38. Wydarzenie to poprzedzało pierwszą galę Colosseum na PGE Narodowym. Sześć lat później Gracjan zawalczy ponownie podczas gali w studiu, która zostanie zorganizowana tuż przed XTB KSW Colosseum 2. W trakcie KSW 38 Szadziński musiał uznać wyższość Kamila Szymuszowskiego, ale teraz liczy na zdecydowanie inny wynik konfrontacji.

Podczas KSW 82 Wilson Varela wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi w karierze. Francuz pierwszy raz pojawił się w Polsce na gali KSW 69, ale przegrał pojedynek z Maciejem Kazieczką.Po tym starciu Varel stoczył jeszcze dwie walki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w obu musiał uznać wyższość rywali. Wilson zamknął rok 2022 z bilansem dwóch wygranych i trzech porażek. W roku 2023 Varela nie zwolnił tempa i powrócił na drogę zwycięstw. W styczniu podczas gali we Francji zwyciężył przez poddanie walcząc dla marki Hexagon MMA. W lutym powrócił do kickboxingu, z którego się wywodzi i zdobył mistrzowski tytuł organizacji WAKO. W marcu ponownie wyruszył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tym razem odprawił przeciwnika przez nokaut już w dwudziestej sekundzie walki. „The Prototype” wejdzie do klatki KSW będąc więc po serii świetnych wygranych i liczy na to, że tym razem odniesie pierwsze zwycięstwo w Polsce.

Do tej pory tylko jedna zwycięska walka w MMA 27-latka z Marsylii zakończyła się na kartach sędziowskich. Wilson najczęściej poddaje swoich rywali, ale blisko 30 pojedynków stoczonych w kickboxingu sprawia, że jest również niebezpieczny w stójce.

W walce Gracjana Szadzińskiego z Wilsonem Varelą fani powinni nastawić się na szybkie skończenie. Jak jednak ostatecznie potoczy się ten pojedynek? Przekonamy się już 13 maja w warszawskim Studiu ATM.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Gracjan Szadziński i Wilson Varela, zawodnicy którzy większość swoich walk kończą przed czasem, spotkają się w klatce podczas gali KSW 82. Gracjan Szadziński bije s...