KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-04-2023

Kwiecień w KSW

Czwarta gala KSW w roku 2023 odbyła się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru XTB KSW 81 doszło do boju mistrzowskiego o pas wagi półśredniej. W starciu tym zmierzyło się dwóch najlepszych zawodników tej kategorii wagowej w KSW – niepokonany Adrian Bartosiński, zajmujący w rankingu pozycję pierwszą, starł się z Arturem Szczepaniakiem, numerem dwa tego zestawienia. Bartosiński od początku pojedynku starał się wywierać presję. W końcu obalił, ale Szczepaniak szybko wstał i po chwili klinczu pod siatką zawodnicy poszli na wymiany pięściarskie. Adrian trafił potężnym sierpem, po którym Artur Szczepaniak padł znokautowany na matę. Tym samym Bartosiński został nowym mistrzem KSW wagi półśredniej.

Podczas XTB KSW 81 doszło do dziesięciu pojedynków, z których aż osiem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć pięć nokautów i trzy poddania. Tym razem nie wybrano najlepszej walki wieczoru. Wyróżniono natomiast dwa najlepsze nokauty i dwa najlepsze poddania. Maria Silva otrzymała bonus za poddanie Sofii Bagishvili, a Adrianna Kreft za poddanie Karoliny Owczarz. Bonus za nokaut wieczoru otrzymał Werlleson Martins, który pokonał Patryka Surdyna i Adrian Bartosiński, który rozbił Artura Szczepaniaka.

W minionym miesiącu KSW ogłosił kolejne pojedynki gali KSW 82 oraz wydarzenia na PGE Narodowym, na które kupiono już ponad 35 tysięcy biletów. Na stadionie doszło do pierwszych spotkań twarzą w twarz głównych bohaterów zbliżającego się gali XTB KSW Colosseum.

Kwiecień przyniósł także informacje o podpisaniu przez KSW nowych, wielowalkowych kontraktów z Michałem Materlą, Romanem Szymańskim i Danielem Rutkowskim. W minionym miesiącu minęło również pięć lat panowania Phila De Friesa na tronie królewskiej kategorii wagowej KSW.