KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-05-2023

Droga do KSW 82 – Robert Maciejowski i Wiktor Zalewski

W walce otwarcia gali KSW 82 do okrągłej klatki powróci Robert Maciejowski i przywita w niej niepokonanego Wiktora Zalewskiego.

Robert Maciejowski ma za sobą dwie walki dla organizacji KSW. Debiutując w okrągłej klatce Robert wszedł do boju z Krystianem Kaszubowskim. Dosłownie w ostatniej chwili zastąpił wówczas Tomasza Romanowskiego, ostatecznie jednak musiał uznać wyższość w klatce swojego rywala. W drugiej konfrontacji Maciejowski odbił się po przegranej i wrócił na drogę zwycięstw. Podczas gali KSW 72 zmierzył się z Arkadiuszem Kaszubą. W starciu tym mocne ciosy i kopnięcia wyprowadzane były z obu stron. Panowie prawie całą walkę mierzyli się w stójce i ostatecznie to ręce Roberta zostały uniesione na jej końcu w geście zwycięstwa.

Robert Maciejowski swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2015. Wcześniej trenował też boks i kickboxing. Przed wejściem do KSW miał na swoim koncie dziewięć zawodowych pojedynków, z których pięć wygrał. Co ciekawe, wszystkie wygrane zanotował przez nokaut, a cztery z nich zdobył już w pierwszej rundzie. Pod koniec zeszłego roku Robert zdecydował się dołączyć do klubu Octopus Łódź, gdzie trenuje pod czujnym okiem Dawida Pepłowskiego. Dzięki temu na macie ma możliwość szlifowania swoich umiejętności z tak znanymi zawodnikami jak Adrian Bartosiński, mistrz KSW wagi półśredniej, czy Paweł Pawlak, pretendent do tytułu kategorii średniej.

Dla Wiktora Zalewskiego walka podczas gali KSW 82 będzie debiutem w największej polskiej organizacji. Wiktor na profesjonalną drogę przez świat MMA wszedł w roku 2021. Do dziś stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Co ciekawe, tylko pierwsza jego walka dotrwała do drugiej rundy, w której rywal został znokautowany. Kolejne trzy boje zakończyły się już w pierwszej odsłonie i wszystkie zostały wygrane przez nokaut. Wiktor idzie więc jak burza przez kolejne walki, a podpisanie umowy z KSW jest dla niego dodatkową motywacją i spełnieniem jednego ze sportowych marzeń. Zalewski jest przekonany, iż wejście do okrągłej klatki będzie dużym krokiem w jego karierze, dzięki któremu będzie mógł dalej się rozwijać i dążyć do realizacji kolejnych sportowych celów. Wiktor jest na początku swojej drogi przez zawodowe MMA, ale przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery walczył też amatorsko, gdzie zdobył między innymi tytuł wicemistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA. Na swoim koncie ma również grapplingowy tytuł mistrza Polski ADCC 2021.

Starcie Roberta Maciejowskiego z Wiktorem Zalewskim zapowiada się na bój, który może mocno rozgrzać fanów KSW. Panowie potrafią i lubią nokautować przeciwników. Czy jednak i w tej walce, któryś z nich wygra właśnie posyłając rywala na deski? Przekonamy się już 13 maja podczas KSW 82.

 

 

 

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

W walce otwarcia gali KSW 82 do okrągłej klatki powróci Robert Maciejowski i przywita w niej niepokonanego Wiktora Zalewskiego. Robert Maciejowski ma za sobą dwie w...