KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

03-05-2023

Droga do KSW 82 – Maciej Kazieczko i Leo Brichta

Podczas gali KSW 82 do okrągłej klatki powróci dający efektowne pojedynki Maciej Kazieczko i przywita w niej znanego z kończenia rywali przed czasem Leo Brichtę.

Maciej Kazieczko, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej, ostatni raz walczył podczas gali KSW 76. Zmierzył się wówczas ze specjalistą od poddań, Francisco Barrio. Ostatecznie konfrontacja rozgrała się w większości w stójce, a nokaut od początku pierwszej sekundy wisiał w powietrzu. Pojedynek był pełen zwrotów akcji. W jego ostatniej odsłonie Polak trafił potężnym prawym, po który rywal padł znokautowany na matę. Kazieczko zdobył bonus za to skończenie i dopisał do swojego rekordu szóste zwycięstwo wywalczone w ten efektowny sposób.

Maciej Kazieczko ma za sobą dziesięć pojedynków stoczonych dla organizacji KSW. Osiem razy wygrał, a pięć razy kończył rywali przed czasem. Zdobył też trzy bonusy i walczył o mistrzowski tytuł wagi lekkiej. Maciej tylko jedną zawodową walkę stoczył poza organizacją KSW. Był to jego debiut. Przed wejściem na profesjonalną drogę Kazieczko wygrał 5. Amatorski Puchar KSW i wywalczył Amatorski Puchar Areny Berserkerów. Swoja przygodę ze sportami walki rozpoczął natomiast w rodzinnej Zielonej Górze, gdzie trenował MMA i kickboxing. Później zdecydował się w całości poświęcić mieszanym sztukom walki i dziś idzie przez świat MMA rozbijając kolejnych przeciwników i dostarczając fanom niesamowite emocje.

Leo Brichta swoją zawodową przygodę z MMA rozpoczął dwa lata później od Macieja Kazieczki, ale do tej pory stoczył już czternaście pojedynków, z których dziesięć wygrał. Początkowo Brichta, podobnie jak Maciej, rywalizował na scenie amatorskiej, wywodzi się też z kickboxingu, w którym do dziś z sukcesami walczy. Ostatnie pojedynki toczył właśnie w tej formule.

Leo Brichta jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych czeskich zawodników MMA. Aktualnie jest na fali sześciu wygranych, a chociaż wywodzi się ze sportów uderzanych, w klatce prezentuje pełen przekrój technik MMA. Pięć razy w karierze wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali. Siedem zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie. Brichta do tej pory wszystkie swoje pojedynki stoczył w Czechach i na Słowacji. Bywał już jednak w Polsce trenując do kolejnych starć. Walka dla KSW będzie jednak jego debiutem w MMA nad Wisłą.

Konfrontacja Macieja Kazieczki z Leo Brichtą jest walką, która może skończyć przed czasem. Czy faktycznie jeden z zawodników wygra w taki właśnie sposób? Przekonamy się już 13 maja podczas gali KSW 82.