KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-05-2023

Droga do KSW 82 – Donovan Desmae i Rauli Tutarauli

Interesujące starcie dwóch zagranicznych zawodników wagi lekkiej będzie jednym z pojedynków gali KSW 82. W boju tym Donovan Desmae zmierzy się z Raulim Tutaraulim.

Donovan Desmae zadebiutował w organizacji KSW w czerwcu 2021 roku. Walka nie ułożyła się jednak po jego myśli. Donovan musiał uznać wyższość w klatce Romana Szymańskiego. Starcie to było jednak tak efektowne, że zostało nagrodzone bonusem za najlepszą walkę wieczoru. Nie był to ostatni bonus zdobyty w okrągłej klatce przez Donovana. Podczas gali KSW 66 popularny „Vegas” zmierzył się z Łukaszem Rajewskim i wygrał z nim przez poddanie. Skończenie to zostało wybrane najlepszym poddaniem gali. Ostatni bój Donovan stoczył w czerwcu 2022 roku. Jego rywalem na gali KSW 71 został były mistrz Artur Sowiński. W pierwszej rundzie Desmae znalazł się w poważnych tarapatach, ale przetrwał trudne chwile i w drugiej odsłonie pojedynku przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Belg rozpoczął od mocnego trafienia. Potem walka przeniosła się do klinczu pod siatką, a ostatecznie na matę. Tam Donovan wszedł za plecy Polaka, złapał go w duszenie i zmusił do poddania się. Zwycięstwo to zostało nagrodzone kolejnym bonusem za najlepszą walkę wieczoru.

Donovan Desmae ma dziś w swoim rekordzie 24 stoczone walki, z których 16 wygrał. Siedem razy posyłał rywali na deski, a pięć razy wygrywał przez poddanie. Belg zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej KSW. Donovan w swojej karierze zdobył pas mistrzowski organizacji 360 MMA Fight Nights i bił się również o tytuł brytyjskiej marki Cage Warriors.

Rauli Tutarauli jest tylko o pół roku młodszy od Donovana Desmae i tylko rok wcześniej od niego zaczął zawodową karierę. Dziś jednak dysponuje większym doświadczeniem od Belga. Gruzin stoczył do tej pory aż 38 pojedynków, z których 31 wygrał. Przed wejściem do KSW Rauli bił się dla takich organizacji jak M-1, ACA czy Georgian Fighting Championship, w której zdobył tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Wcześniej zbierał także doświadczenie na matach amatorskich. Rauli jest prawdziwym specjalistą od nokautowania rywali - aż 21 razy w taki właśnie sposób kończył swoje konfrontacje. Jego przygoda z KSW zaczęła się jednak od porażki i to z tym samym rywalem, z którym w pierwszym pojedynku przegrał Desmae. Tutarauli zadebiutował w okrągłej klatce podczas gali XTB KSW 78 i już w pierwszej rundzie został poddany przez Polaka. Przegrana ta przerwała świetną serię pięciu wygranych z rzędu w wykonaniu Rauliego.

Dziś Tutarauli zajmuje ósme miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej KSW i w najbliższym boju chce nie tylko odbić się po przegranej, ale również awansować w zestawieniu. Tutarauli zamierza wykorzystać swoje ogromne doświadczenie w klatce, aby posłać na deski Donovana i dopisać do swojego rekordu kolejną wygraną przez nokaut.

Starcie Donovana Desmae z Raulim Tutarulim zapowiada się na emocjonujący pojedynek, w którym od pierwszej sekundy rozpocznie się polowanie na nokaut. Czy jednak jeden z zawodników faktycznie tak wygra nadchodzący pojedynek? Przekonamy się już 13 maj w warszawskim Studiu ATM.