KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

05-05-2023

Droga do KSW 82 – Bohdan Gnidko i Rafał Kijańczuk

Starcie czołowych zawodników wagi półciężkiej, którzy znani są ze swojej potężnej siły ciosów, będzie ozdobą gali KSW 82. W konfrontacji tej Bohdan Gnidko zmierzy się z Rafałem Kijańczukiem.

Bohdan Gnidko ma za sobą dwa pojedynki w KSW, ale w okrągłej klatce walczył łącznie tylko 43 sekundy. Pochodzący z Ukrainy Bohdan zadebiutował w Polsce podczas gali KSW 73 i pokonując Damiana Piwowarczyka już w piątej sekundzie starcia zanotował najszybszy nokaut w historii polskiej organizacji. W drugim pojedynku Gnidko starł się z niepokonanym Mădălinem Pirvulescu. Do walki doszło podczas gali XTB KSW 77. Od pierwszej sekundy tego pojedynku emocje w klatce sięgały zenitu. Panowie od samego początku ruszyli do mocnych ataków w stójce i już w pierwszej minucie Bohdan trafił potężnym wysokim kopnięciem nokautując Mădălina. Za oba zwycięstwa w KSW Gnidko został nagrodzony bonusami.

Bohdan Gnidko pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. W rekordzie ma dziewięć wygranych, wszystkie zdobyte przed czasem. Do tej pory Gnidko sześć razy nokautował, a trzy poddawał swoich przeciwników. Co ciekawe, wszystkie walki wygrał już w pierwszej rundzie. Przed nadchodzącym starciem na KSW 82 Bohdan zapowiada, że jest pozytywnie naładowany i gotowy do zdobycia kolejnego nokautu.

Rafał Kijańczuk stoczył do tej pory trzy walki w KSW. Wszystkie te starcia zakończyły się już w pierwszej rundzie, ale Polak spędził na rywalizacji łącznie ponad siedem minut. Popularny „Kijana” ostatni raz bił się podczas gali XTB KSW 78 i zmierzył się z reprezentantem Niemiec, Markiem Doussisem. W boju tym wszyscy fani czekali na szybkie skończenie i faktycznie je dostali. Już w pierwszej rundzie walka trafiła na matę, Polak znalazł się za plecami rywala i rozbił go potężnymi ciosami na głowę. Zaraz po starciu Rafał zapowiedział, że jest chętny na pojedynek z Bohdanem Gnidką i faktycznie tę walkę dostał.

Rafał Kijańczuk z przytupem wszedł do organizacji KSW. W marcu zeszłego roku podczas gali KSW 68 zmierzył się z Yannem Kouadją. Po kilku szybkich akcjach Rafał zdobył dosiad i brutalnie rozbił Francuza w parterze już w pierwszej rundzie pojedynku. Wygrana ta była wówczas dziewiątym zwycięstwem Rafała zdobytym przez nokaut w pierwszych minutach pojedynku. Do dziś tylko trzy z szesnastu stoczonych przez Kijańczuka bojów wyszły poza pierwszą rundę, a tylko jeden zakończył się decyzją sędziowską.

Przed nadchodzącą walką Rafał zapowiada, że w walce z Gnidko padnie nokaut i to właśnie Polak będzie jego wykonawcą. Chociaż obaj zawodnicy kończą swoje walki bardzo szybko, Rafał postawił też w swoich przygotowaniach na wydolność. Być może więc starcie tych dwóch fighterów nie zakończy się już w pierwszych sekundach.

Brak nokautu w walce Bohdana Gnidki z Rafałem Kijańczukiem byłoby czymś wyjątkowym. Mieszane sztuki walki potrafią jednak zaskakiwać. Jak ostatecznie potoczy się to starcie i czy wyjdzie poza pierwszą rundę? Przekonamy się już 13 maja podczas gali KSW 82.