KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

16-05-2023

Droga do XTB KSW Colosseum 2 – Daniel Rutkowski i Adam Soldaev

Gala XTB KSW Colosseum 2 przyniesie ekscytujący pojedynek Adama Soldaeva, młodego wilka MMA, ze starym, doświadczonym lisem, byłym pretendentem do tytułu, Danielem Rutkowskim.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

Walka Daniela Rutkowskiego, który ma za sobą nie tylko bogatą karierę w świecie MMA, ale również pokaźne doświadczenie wyniesione z zapasów, z Adamem Soldaevem, wschodzącą gwiazdą mieszanych sztuk walki, będzie klasyczną konfrontacją młodości z doświadczeniem. Będzie też pojedynkiem w czubie kategorii piórkowej KSW. Daniel Rutkowski jest aktualnym numerem dwa rankingu tej kategorii, a Adam Soldaev zajmuje w zestawieniu miejsce szóste.

Daniel Rutkowski w zawodowym MMA stoczył już dziewiętnaście pojedynków. Zwycięsko wyszedł z piętnastu, a na swoim koncie ma pasy mistrzowskie organizacji FEN oraz Babilon MMA. W KSW również doszedł do boju mistrzowskiego, ale musiał uznać w nim wyższość Salahdine’a Parnasse’a. Popularny „Rutek” bije się zawodowo od roku 2015. 33-latek z Radomia wywodzi się z zapasów, w których zdobył tytuł mistrza Polski zarówno będąc młodzieżowcem, jak i walcząc w seniorach. Wchodząc do KSW Daniel był na imponującej fali dwunastu wygranych z rzędu. W ostatnim pojedynku Rutkowski zmierzył się z Lom-Alim Eskievem. Panowie dali świetny stójkowy pojedynek, który rozegrał się na pełnym dystansie piętnastu minut. Po walce sędziowie nie byli jednomyślni, ale zwycięzcą został Daniel Rutkowski.

Przed zbliżającym się starciem Daniel Rutkowski mówi, że Adam Soldaev jest młodym, mocnym rywalem, ale dopiero w klatce okaże się, jak zaprezentuje się w starciu z tak doświadczonym zawodnikiem.

Adam Soldaev jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Od siedmiu walk pozostaje niepokonany. Co ciekawe, w zawodowym MMA zadebiutował w roku 2015, czyli w tym samym czasie co Daniel Rutkowski. Rywalizował jednak zdecydowanie rzadziej i dziś ma na swoim koncie dopiero osiem stoczonych pojedynków. W KSW walczył do tej pory dwa razy. W pierwszym starciu szybko rozprawił się z Pascalem Hintzenem. Drugi raz bił się w październiku zeszłego roku i razem z Oleksiejem Polischukiem rozpętał prawdziwą wojnę w klatce. Obaj zawodnicy szukali nokautu chcąc skończyć bój przed czasem. Obaj też przetrwali brutalne wymiany. Mocne starcie młodych talentów rozegrało się na pełnym dystansie, a jego zwycięzcą został Adam Soldaev.

25-latek trenujący na co dzień w WCA Fight Team, przed wejściem do zawodowego świata MMA zdobył Amatorskich Puchar KSW. Teraz rywalizuje w okrągłej klatce i zapowiada, że zdaje sobie oczywiście sprawę z doświadczenia jakim dysponuje Daniel Rutkowski, ale sam miał okazję trenować i sparować nie tylko ze świetnymi zapaśnikami, ale również z czołowymi zawodnikami MMA w Polsce i jest gotów na nadchodzące wyzwanie.

Pojedynek Daniela Rutkowskiego z Adamem Soldaevem zapowiada się ekscytująco. Kto wyjdzie jednak z niego jako zwycięzca? Przekonamy się już 3 czerwca podczas gali na PGE Narodowym.

 

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Gala XTB KSW Colosseum 2 przyniesie ekscytujący pojedynek Adama Soldaeva, młodego wilka MMA, ze starym, doświadczonym lisem, byłym pretendentem do tytułu, Danielem Rutkowsk...