KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

23-05-2023

Droga do XTB KSW Colosseum 2 – Arkadiusz Wrzosek i Bogdan Stoica

Podczas gali na PGE Narodowym dojdzie do starcia dwóch światowej klasy kickboxerów. W konfrontacji tej Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Bogdanem Stoicą.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

Arkadiusz Wrzosek wszedł do zawodowego świata MMA dopiero w zeszłym roku, ale ma już na swoim koncie dwie emocjonujące walki. Warszawiak zadebiutował w okrągłej klatce zderzając się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. W drugim pojedynku, do którego doszło w lutym tego roku, Arek starł się z Tomášem Možným, który pokonał go niegdyś w kickboxingu. W starciu na zasadach MMA przez pierwsze dwie rundy Polak kontrolował bój rozbijając Słowaka potężnymi kopnięciami i ciosami, po których Možný kilka razy lądował na deskach. W trzeciej odsłonie to Tomáš Možný posłał ciosem Wrzoska na matę i wówczas rozpętało się niesamowite starcie, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie obaj zawodnicy przetrwali trudne chwile, a sędziowie zwycięzcą wskazali Arkadiusza Wrzoska, który ponownie został nagrodzony bonusem za najlepszą walkę wieczoru.

Arek ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzany. Dzierżył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory, w której między innymi znokautował prawdziwą legendę kickboxerskich ringów, Badra Hariego.

Debiutując w KSW Wrzosek wszedł do klatki rozstawionej na warszawskim Torwarze i miał okazję wystąpić przed własną publicznością. Warszawiak jest mocno związany ze swoim miastem i teraz ponownie będzie miał okazję rywalizować na oczach tysięcy własnych kibiców. Dodatkowo 3 czerwca obchodzi swoje urodziny i zapowiada, że zrobi sobie i fanom fantastyczny prezent. Arek zapowiada również, że w okrągłej klatce da kolejny efektowny, emocjonujący pojedynek, który zakończy się jego zwycięstwem.

Podczas gali XTB KSW Colosseum Bogdan Stoica zadebiutuje w KSW i jednocześnie po raz pierwszy spróbuje swoich sił w zawodowym MMA. „Bucharest Bad Boy”, podobnie jak Arek Wrzosek, wywodzi się ze świata kickboxingu. 33-latek ma na koncie 57 zwycięskich pojedynków w dużych rękawicach, z których aż 40 kończył przez nokaut. W swojej bardzo bogatej karierze Stoica sięgał po tytuły mistrzowskie Supercombat i Enfusion. Rumun wygrał sześć z ostatnich siedmiu stoczonych pojedynków i cztery z nich kończył przed czasem. Ostatnie starcie, w marcu tego roku, zakończył swoim firmowym latającym kolanem.

Przed nadchodzącym starciem z Arkiem Wrzoskiem Bogdan zapowiada, że nastawia się na mocną walkę w stójce, ale nie obawia się też boju w parterze. Podobnie jak Arek, swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał od rywalizacji w sandzie, czyli dyscyplinie łączącej kickboxing z obaleniami. Jest więc przekonany, że to zapewnia mu dobrą bazę do walki na macie. Stoica cieszy się, że będzie miał możliwość zawalczenia przed ogromnym tłumem widzów na PGE Narodowym i nie obawia się tego, że będą to kibice Arka, zapowiada bowiem, że po zamknięciu się drzwi klatki zawodnicy zostaną sami, w całości skupieni na rywalizacji. Bogdan mówi też, że przybywa do Polski, aby dać dobrą walkę i oczywiście wygrać.

Starcie Arkadiusza Wrzoska z Bogdanem Stoicą zapowiada się na mocny, brutalny pojedynek w stójce. Czy jednak faktycznie walka nie trafi ani razu do parteru? Przekonamy się już 3 czerwca podczas gali na PGE Narodowym.