KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

26-05-2023

„Zależy mi, żeby ta walka była naprawdę mocna” – Marian Ziółkowski o starciu z Parnasse’em

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, podczas gali XTB KSW Colosseum 2 stanie do kolejnej obrony pasa i zapowiada, że będzie to najważniejsze starcie w jego karierze.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

3 czerwca na PGE Narodowym Marian Ziółkowski stanie do czwartej obrony tytułu mistrzowskiego.

– W życiu nie pomyślałbym, że moja kariera tak się rozwinie, że to wszystko pójdzie w tę stronę –mówi Marian. – Jak zaczynałem trenować, marzyłem o tym, żeby mieć niebieski pas w jiu-jitsu. To był mój cel na samym początku.

Podczas XTB KSW Colosseum 2 Marian Ziółkowski zmierzy się z mistrzem wagi piórkowej i tymczasowym czempionem kategorii lekkiej, Salahdine’em Parnasse'em.

– Gość jest okrutnie mocny. Wyczyścił wszystkich. Żaden Polak nie dał mu rady. Stójkę ma dobrą, zapasy ma dobre, parter ma dobry. Jest szybki, jest dynamiczny, ale ja wiem, że dysponuję umiejętnościami, które mogą sprawić, że mogę go pokonać.

Marian nie kryje, że starcie z Francuzem jest dla niego bardzo ważne.

– To jest dla mnie najważniejsza walka w karierze. Jeśli wygram z Parnasse'em, będę mógł powiedzieć: Jestem jednym z najlepszych na świecie! To jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Bardzo zależy mi na tym, żeby ta walka była naprawdę mocna.

Marian jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma ponad 30 stoczonych pojedynków, z których 25 wygrał. Ziółkowski jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, a panuje na szczycie wagi lekkiej od grudnia 2020 roku. Przed zbliżającym się pojedynkiem Marian mówi:

–  Obrona pasa na stadionie będzie dla mnie czymś wyjątkowym. Niech ta walka będzie również wyjątkowa dla kibiców.

Do pojedynku Mariana Ziółkowskiego z Salahdine’em Parnasse’em dojdzie już 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2.