KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

27-05-2023

Salahdine Parnasse: „Wyryję swoje nazwisko na kartach historii KSW”

Już 3 czerwca Salahdine Parnasse stanie do rywalizacji o drugi mistrzowski tytuł i chce, aby jego zwycięstwo zapisało się złotymi zgłoskami na kartach historii organizacji KSW.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine'owi Parnasse'owi. Panowie mieli spotkać się już na gali KSW 76, ale wówczas kontuzja wyeliminowała Mariana z pojedynku.

– Myślę, że to nie przypadek, że będziemy walczyć na PGE Narodowym – mówi Salahdine. – To jest coś wspaniałego i chyba nasze wspólne przeznaczenie. To powód do dumy, że mogę tu być dla siebie i dla Polaków.

Parnasse ceni umiejętności swojego najbliższego rywala, ale jest pewny, że poradzi sobie w konfrontacji z Marianem.

– Marian jest bardzo dobrym zawodnikiem, bardzo inteligentnym w swojej grze, ale przychodzę zabrać mu jego tytuł. Oczywiście go nie lekceważę i myślę, że to fantastyczny zawodnik. Zrobię jednak wszystko, żeby odebrać Marianowi pas i zabrać go do domu.

Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi piórkowej i tymczasowy czempion kategorii lekkiej, mocno kroczy przez świat MMA nie dając szans kolejnym rywalom. Młody Francuz zwyciężył do tej pory 17 pojedynków i tylko raz musiał uznać w klatce wyższość przeciwnika. Podczas gali na PGE Narodowym Salahdine chce jeszcze mocniej zapisać się w historii MMA.

– W KSW jestem już pięć lat. Zaczynałem, gdy miałem lat 20. Polacy widzieli jak dorastałem. Mogę śmiało powiedzieć, że są moją drugą rodziną. Walka z Marianem będzie dla mnie okazją do pokazania mojego talentu. Chcę zaprezentować swój widowiskowy styl walki. Jeśli wygram z Marianem, wyryję swoje nazwisko na kartach historii KSW i będę jedną z wielkich legend.

W okrągłej klatce umiejętnościom Salahdine'a ulegli tak znani zawodnicy jak: Artur Sowiński, Marcin Wrzosek, Roman Szymański, Filip Pejić czy Daniel Rutkowski.

Do pojedynku Salahdine’a Parnasse’a z Marianem Ziółkowskim dojdzie już 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2.