KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

29-05-2023

Droga do XTB KSW Colosseum 2 – Mamed Khalidov i Scott Askham

Walką wieczoru zbliżającej się gali XTB KSW Colosseum 2 będzie trzecie starcia Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

Mamed Khalidov i Scott Askham mają za sobą dwie konfrontacje. Po raz pierwszy doszło do ich pojedynku w grudniu 2019 roku podczas gali KSW 52. Fenomenalnie walczący Askham pozostawał wówczas niepokonany w KSW i był na fali czterech wygranych z rzędu. Scott, który zasłynął swoimi potężnymi kopnięć na wątrobę, w starciu z Mamedem zdecydowanie skupił się na walce parterowej. Na przestrzeni wszystkich rund dominował nad rywalem na macie i nie dawał mu szans na rozwinięcie skrzydeł w stójce. W ten sposób Scott po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego przeciwników nie do pokonania i wygrał z Mamedem na pełnym dystansie. Scott został więc drugim w historii zawodnikiem, który pobił w KSW Khalidova.

Do rewanżu doszło rok później. W październiku roku 2020 panowie spotkali się ponownie w okrągłej klatce i podczas gali KSW 55 jeszcze raz stanęli do rywalizacji. Zderzenie Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem było nie tylko walką wieczoru gali w Łodzi, ale też bojem mistrzowskim o pas wagi średniej, którego posiadaczem był wówczas Anglik. Tym razem jednak Mamed nie dał najmniejszych szans rywalowi i błyskawicznie znokautował go pięknym kopnięciem z wyskoku. Po tym ciosie Scott padał na matę, a Khalidov właśnie tam dokończył ciosami dzieła zniszczenia. Tym samym Mamed powrócił na tron wagi średniej organizacji KSW i udowodnił, że nadal ma w sobie ten błysk, którym przez lata zachwycał kibiców.

Po drugiej walce sportowe drogi Mameda i Scotta rozeszły się. Anglik przez długi czas borykał się z kontuzjami i nie wrócił do rywalizacji. Khalidov zdecydował się natomiast na starcie z Roberto Soldiciem i utracił w nim mistrzowski tytuł. W kolejnym boju stanął do walki z inną legendą okrągłej klatki, Mariuszem Pudzianowskim i szybko rozprawił się z byłym strongmanem.

Mamed po raz drugi wystąpi na gali Colosseum. W roku 2017 na PGE Narodowym zmierzył się z Borysem Mańkowskim i wygrał. Teraz chce powtórzyć ten sukces i zapowiada, że da z siebie wszystko, bo właśnie walki na najwyższym sportowym poziomie są dla niego największą motywacją.

Scott po długiej przerwie od startów zapowiada, że wraca wygłodniały i gotowy. Przez kilka miesięcy przygotowywał się do konfrontacji z Mamedem w American Top Team, jednym z najlepszych klubów na świecie. Anglik jest zmotywowany do zrewanżowania się za szybką przegraną z gali KSW 55.

Starcie Mamedam Khalidova ze Scottem Askhamem zapowiada się niezwykle ekscytująco. Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się w tej walce. Na pewno jednak nie zabraknie w nim emocji. Kto wyjdzie z trzeciego starcia jako tryumfator? Przekonamy się już 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym.