KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-05-2023

Michał Materla: „Zawsze mam coś do udowodnienia w walce”

Michał Materla, były mistrz wagi średniej i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, podczas gali XTB KSW Colosseum 2 ponownie wejdzie do okrągłej klatki.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl

Podczas gali na PGE Narodowym Michał Materla stoczy 42. pojedynek w karierze, którą rozpoczął w roku 2003.

– Nie daję dojść do głosu tej myśli, że trzeba zakończyć karierę – mówi Michał. – To jest cały czas udowadnianie samemu sobie, że jeszcze mogę.

W najbliższym starciu rywalem Michała będzie Radosław Paczuski. Michał nie kryje, że cieszy się na takie wyzwanie.

–  Świeża krew, dynamiczny, atletyczny. Ludzie, którzy znają mnie nie od wczoraj, wiedzą, że ja zawsze mam coś do udowodnienia w walce. No i pewnie tym razem będzie tak samo.

Materla słynie ze swojej nieustępliwości i serca do walki. Jego pojedynki zawsze niosą z sobą mnóstwo emocji i pokaz ogromnej woli zwycięstwa, co pozwoliło mu przez lata zebrać ogromną rzeszę fanów.

– Jako osoba, która dużo zawdzięcza swoim fanom, chciałbym się też podzielić z nimi tymi emocjami, których tutaj sam pewni będę doświadczał.

Michał Materla bez wątpienia jest prawdziwą legendą sportów walki w Polsce. W całej karierze przeżywał wzloty i upadki, ale zawsze szedł do przodu i nigdy się nie poddawał. Michał nie kryje, że cieszy się, iż będzie mógł wziąć udział w tak dużym wydarzeniu jakim jest gala XTB KSW Colosseum 2.

– Tę wyjątkową walkę dedykuję wszystkim moim bliskim, którzy przez całą karierę wspierali mnie, cierpieli ze mną i zawsze ze mną byli.

Materla aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. 13 razy poddawał swoich rywali, a 12 razy posyłał ich na deski. Na swojej sportowej drodze zapisał też jeden z najszybszych nokautów w historii KSW, kiedy to w 21 sekund rozbił Rodneya Wallace’a.

Do pojedynku Michała Materli z Radosławem Paczuskim dojdzie już 3 czerwca podczas gali na PGE Narodowym.