KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-05-2023

„To nie będzie proste starcie” – Roman Szymański o pojedynku z Mirceą

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 do okrągłej klatki powróci Roman Szymański, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej i numer dwa rankingu najlepszych zawodników tej kategorii wagowej.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl

3 czerwca na PGE Narodowym Roman Szymański stoczy swoją trzynastą walkę dla organizacji KSW, ale po raz pierwszy zawalczy podczas tak ogromnego wydarzenia.

– Pierwszy dreszczyk emocji miałem nie jak podpisywałem kontrakt, nie jak się o tym dowiedziałem, tylko jak byliśmy na miejscu na PGE Narodowym – mówi Roman Szymański. – Gdy robiliśmy nagrania, wszedłem na trybuny, zobaczyłem ten ogrom i pomyślałem, że jest grubo.

Roman Szymański od 2021 roku kroczy drogą zwycięstw. W tym czasie rozbił Donovana Desmae, Mateusza Legierskiego, Valeriu Mirceę i Raula Tutarauliego. W najbliższej walce po raz drugi zmierzy się z Valeriu Mirceą, którego pokonał na gali KSW 71.

– W tamtej walce było ciężko zrobić coś lepiej. Przez całą pierwszą rundę rzucałem nim na lewo i prawo po klatce. On walczył o życie, a ja walczyłem o to, żeby skończyć go przed końcem pierwszej rundy.

Ostatecznie kontuzjowany Mircea nie wyszedł do drugiej odsłony pojedynku. Teraz Valeriu jest jednak po dwóch mocnych wygranych z rzędu.

– Valeriu jest mocnym wyzwaniem i udowodnił to w walce chociażby z Borysem Mańkowski, jak go znokautował kolanem. Odrobił lekcję i się odbudował. Jest zaraz za mną w rankingu. Walki na szczycie mu się należą.

Niezależnie od przebiegu pierwszej konfrontacji, Roman nastawia się na trudną przeprawę w drugim starciu Mirceą.

– Szlifowałem formę i przygotowałem się najlepiej jak potrafiłem. To nie będzie proste starcie, na pewno nie, ale na pewno też z tej walki tylko jedna osoba wyjdzie cała.

Szymański za swoje występy w KSW sześć razy zdobywał bonus, w tym pięć za najlepsze walki wieczoru.

Do konfrontacji Romana Szymańskiego z Valeriu Mirceą dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.