KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

31-05-2023

„To będzie walka na najwyższym poziomie” – Jakub Wikłacz o starciu z Martinsem

Podczas gali XTB KSW Colosseum Jakub Wikłacz, mistrz wagi koguciej, stanie do pierwszej obrony pasa.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl

Jakub Wikłacz początkowo miał zmierzyć się w obronie pasa z Zuriko Jojuą, ale ten musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Werlleson Martins, jednak ta zmiana nie ma dla Polaka znaczenia.

– Będąc mistrzem nie ma wybierania walk, nie ma jakiegokolwiek kalkulowania – mówi Wikłacz. – Wiesz, że musisz się bić z najlepszymi, bo jeżeli jesteś mistrzem, to tak jak sam nazwa wskazuje, jesteś najlepszy. Będę bronił tego pasa. Ktokolwiek będzie chciał go wziąć, będzie się musiał liczyć z tym, że wejdzie ze mną do klatki.

Jakub Wikłacz w świetnym stylu doszedł do walki o pas KSW wygrywając po drodze z Patrykiem Surdynem, Antunem Račiciem i Bruno Augusto Dos Santosem. W grudniu 2022 roku podczas XTB KSW 77 zmierzył się z Sebastianem Przybyszem i w fenomenalnym, pięciorundowym boju mistrzowskim pokonał go na punkty. Przed nadchodzącym starciem Jakub liczy, że i tym razem fani zobaczą świetny pojedynek na najwyższym poziomie.

– Werlleson ma bardzo solidną stójkę, mocne uderzenie i walczy do końca. Na pewno nie odpuszcza. Jest charakternym zawodnikiem. Potrafi w każdej minucie być niebezpieczny. To będzie czysta, sportowa walka na najwyższym poziomie.

Jakub nie kryje również radości z faktu, że będzie miał okazję wystąpić podczas gali na PGE Narodowym.

–  To szans na naprawdę coś niezwykłego, prawdziwe współczesne Koloseum, gdzie można zobaczyć legendy i sportowców z krwi i kości, którzy naprawdę poświęcają swoje życie, oddają wszystko, żeby móc wystąpić na tak legendarnym obiekcie jak ten.

Wikłacz jest prawdziwym specjalistą od gry parterowej i aż dziewięć konfrontacji w klatce wygrał poddając swoich rywali.

Do konfrontacji Jakuba Wikłacza z Werllesonem Martinsem dojdzie już 3 czerwca podczas XTB KSW Colosseum 2.