KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-06-2023

Maj w KSW

Piąta gala KSW w roku 2023 odbyła się 13 maja w warszawskim Studiu ATM. Organizacja po raz piąty w historii zawitała ze swoim wydarzeniem w to miejsce.

W walce wieczoru KSW 82 doszło do boju Briana Hooia, numeru trzy wśród najlepszych fighterów wagi półśredniej KSW, z Andrzejem Grzebykiem, numerem cztery tego zestawienia. Panowie od początku poszli na mocne wymiany stójkowe szukając skończenia przed czasem. Ostatecznie jednak starcie rozegrało się na pełnym dystansie. Brian Hooi starał się wywierać presję i postawił w pojedynku na boks. Andrzej pokazał natomiast cały przekrój MMA. Atakował pięknymi seriami uderzeń i kopnięć, walczył w klinczu, obalał i rozbijał rywala na macie. Polak był metodyczny, wszechstronny i przekrojowy, co też sprawiło, że został zwycięzcą starcia z Brianem Hooiem.

Podczas KSW 82 doszło do siedmiu pojedynków, z których trzy zakończyły się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć dwa nokauty i jedno poddania. Najlepszą walką wieczoru wybrano starcie Andrzeja Grzebyka z Brianem Hooiem. Wilson Varela otrzymał bonus za nokaut na Gracjanie Szadzińskim, a Bohdan Gnidko za poddanie Rafała Kijańczuka.

W minionym miesiącu organizacja KSW przygotowała wiele ciekawych materiałów przed galą XTB KSW Colosseum. Fani mieli okazję obejrzeć zapowiedzi pojedynków, ale również specjalną sondę uliczną i produkcje przybliżające bohaterów gali na PGE Narodowym.

Do sieci trafił też wyjątkowy klip, który został przygotowany specjalnie na galę XTB KSW Colosseum 2.

Maj przyniósł także informację o utworzeniu Hall of Fame KSW. Łukasz „Juras” Jurkowski będzie pierwszym wyróżnionym w niej zawodnikiem. Specjalna ceremonia związana z tym wydarzeniem odbędzie się 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2.

Platforma Viaplay zaprezentowała natomiast zapowiedź serialu dokumentalnego „Materla. Lionheart”, którego pierwszy odcinek będzie dostępny dla widzów już 2 czerwca.