KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-09-2023

Droga do KSW 86 – Kacper Koziorzębski i Wiktor Zalewski

Podczas gali we Wrocławiu nie może zabraknąć lokalnych bohaterów. Jednym z nich będzie Kacper Koziorzębski, który słynie z efektownych pojedynków. W okrągłej klatce zmierzy się z niepokonanym Wiktorem Zalewskim.

Bilety dostępne na eBilet.pl.

Kacper Koziorzębski rywalizuje w KSW od 2020 roku. W okrągłej klatce stoczył sześć pojedynków i trzy z nich wygrał. Niezależnie jednak od końcowego wyniku walk, Kacper zawsze sprawiał, że jego starcia były niezwykle efektowne. Reprezentant Bonzai MMA ostatni raz rywalizował w marcu i zmierzył się z Borysem Borkowskim. Panowie dali emocjonujące widowisko, w którym fani mieli okazję obejrzeć cały przekrój MMA. Sytuacja w starciu zmieniała się jak w kalejdoskopie, a pod koniec trzeciej rundy zawodnicy poszli na otwartą wojnę. Po ataku latającym kolanem Borkowski znalazł się w poważnych tarapatach. Przetrwał jednak trudne chwile. Ostatecznie o wyniku pojedynku zdecydowali sędziowie, a zwycięzcą został Kacper Koziorzębski. Starcie to zostało wybrane najlepszym pojedynkiem gali KSW 80. Kacper nie po raz pierwszy zdobył taki bonus. Jego pojedynek z Marcinem Krakowiakiem był jedną z najlepszych walk roku 2020 i został wyróżniony bonusem za najlepsze starcie wieczoru gali KSW 57.

Kacper w zawodowym MMA bije się od roku 2015. Do tej pory stoczył czternaście pojedynków, z których dziewięć wygrał. Przed nadchodzącą walką Koziorzębski nie kryje, że cieszy się, iż będzie miał okazję zawalczyć w rodzinnym mieście. Przygotowując się do najbliższej walki Kacper trenował nie tylko w swoim klubie, ale był też na górskim obozie Octopus Camp, szlifował kickboxing w Gym-Fight Wrocław i odwiedził warszawski Skra Fight Club. Koziorzębski nastawia się na dobrą bitkę podczas KSW 86 i kolejne zwycięstwo w rekordzie.

Wiktor Zalewski, zaledwie 23-letni zawodnik z Płocka, w zawodowym MMA zaczął rywalizować w roku 2021. Dysponuje mniejszym doświadczeniem od Kacpra Koziorzębskiego. Na swoim koncie ma stoczonych pięć pojedynków i same wygrane. Cztery razy nokautował swoich rywali, a trzy raz zrobił to już w pierwszej rundzie. Wiktor wszedł do okrągłej klatki w maju tego roku i podczas gali KSW 82 zmierzył się z Robertem Maciejowskim. W starciu tym Zalewski ruszył do ataku od pierwszej sekundy i próbował narzucić swój styl walki rywalowi. Ten jednak dobrze się bronił i atakując postawił bardzo mocne warunki Wiktorowi. Zalewski lepiej jednak kontrolował pojedynek w stójce i dobrze trafiał Maciejowskiego, co dało mu zwycięstwo na kartach sędziowskich. Dla Zalewskiego była to pierwsza walka, którą stoczył na pełnym dystansie.

Wiktor Zalewski trenuje na co dzień w Warszawskim Centrum Atletyki. Przygotowując się do najbliższej walki odwiedził też mieszczący się w jego rodzinnym mieści klub Impact. Właśnie tam szlifował swoje umiejętności na początku kariery i odnosił pierwsze sportowe sukcesy. Przed rozpoczęcie profesjonalnej kariery Wiktor walczył amatorsko, gdzie zdobył między innymi tytuł wicemistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA. Na swoim koncie ma również grapplingowy tytuł mistrza Polski ADCC 2021.

Pojedynek Kacpra Koziorzębskiego z Wiktorem Zalewskim na pewno mocno rozgrzeje publiczność zgromadzoną w Hali Orbita. Który jednak z zawodników wygra nadchodzące starcie? Przekonamy się już 16 września we Wrocławiu.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas gali we Wrocławiu nie może zabraknąć lokalnych bohaterów. Jednym z nich będzie Kacper Koziorzębski, który słynie z efektownych pojedynków. W ok...