KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

27-09-2023

Droga do KSW 87 – Sahil Siraj i Ahmed Abdulkadirov

Do ciekawej konfrontacji dwóch mocnych stójkowiczów dojdzie podczas gali KSW 87. W starciu tym Sahil Siraj przywita debiutującego w KSW Ahmeda Abdulkadirova.

Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl i ticketmaster.cz

Sahil Siraj ma za sobą jedną walkę w organizacji KSW. Podczas gali XTB KSW 78 zmierzył się z Łukaszem Rajewskim. Pojedynek nie poszedł jednak po myśli Sahila. Od początku starcia obaj zawodnicy postawili na potężne kopnięcia. W pewnym momencie jednak Łukasz dobrze trafił jednym z ciosów i Siraj wylądował na siatce. Sahil szybko wrócił do rywalizacji, ale przed końcem rundy przyjął jeszcze dwa potężne uderzenia od Polaka. Po drugim trafieniu Łukasz dopadł rywala na macie i już tam kolejnymi ciosami dokończył dzieła zniszczenia. Dla Siraja była to druga przegrana w karierze. Sahil szybko jednak wrócił na drogę zwycięstw. W czerwcu stanął do rywalizacji na gali w Szwecji i rozbił przeciwnika już w pierwszej rundzie pojedynku. Dla Siraja była to ósma wygrana w zawodowym MMA, siódme zwycięstwo zdobyte przez nokaut i szóste zanotowane w pierwszej rundzie. Siraj w stójce czuje się jak ryba w wodzie, bo sam wszedł do MMA ze świata kickboxingu i muay thai. Zawodnik ten wywodzi się z Afganistanu, z którego w roku 2012 przybył do Szwecji. Dziś walcząc reprezentuje swoją nową ojczyznę. Przed wejściem do KSW Sahil bił się dla takich organizacji jak Brave CF czy Cage Warriors.

Ahmed Abdulkadirov do zawodowego świata MMA wkroczył w roku 2016, czyli niecały rok po debiucie Sahila Siraja. Podobnie jak Siraj stoczył do dziś dziesięć pojedynków, ale przegrał tylko raz. Ze Szwedem łączy go też efektowny, stójkowy styl prowadzenia starć.  Zawodnik z Austrii osiem razy posyłał rywali na deski, a siedem razy tryumfował już w pierwszej rundzie. Ahmed swoją przygodę z MMA rozpoczął w Niemczech, ale rywalizuje też oczywiście w Austrii, w której mieszka. Trenując do kolejnych pojedynków ma również okazję ćwiczyć w Düsseldorfie, gdzie na macie spotyka między innymi Lom-Aliego Eskieva, który zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepszych zawodników KSW kategorii piórkowej.

Abdulkadirov idzie jak burza przez świat MMA. Od roku 2018 pozostaje niepokonany. Jego sukcesy w klatkach otworzyły mu drzwi do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej niemieckiej organizacji EMC. Do starcia doszło we wrześniu zeszłego roku. Ahmed nie dał w tym boju najmniejszych szans rywalowi i posłał go na deski w trzeciej minucie pojedynku.

Starcie Sahila Siraja z Ahmedem Abdulkadirovem zapowiada się na pojedynek, który może zakończyć się już w pierwszej rundzie. Czy jednak faktycznie jeden z zawodników zostanie w nim znokautowany? Przekonamy się już 14 października podczas gali w Trzyńcu.