KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

29-11-2023

Michał Materla: „Myślę, że ta walka jest zwieńczeniem mojej kariery”

Podczas grudniowej gali KSW w Gliwicach do okrągłej klatki powróci Michał Materla, były mistrz i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce.

Bilety na XTB KSW 89 już w sprzedaży na eBilet.pl.

W drugiej walce mistrzowskiej gali XTB KSW 89 dojdzie do starcia o pas wagi średniej. W konfrontacji tej fenomenalny Paweł Pawlak stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko prawdziwej legendzie MMA w Polsce Michałowi Materli.

– Myślę, że ta walka jest zwieńczeniem mojej kariery – mówi Michał Materla. – Pamiętam jak to wyglądało, gdy zaczynałem, jak wyglądał ten sport, jak wyglądały początki KSW, jak wyglądała moja pierwsza walka o pas, która była okupiona dużym cierpieniem fizycznym. Cieszę się, że po tylu latach, tylu pojedynkach, dalej jestem w tym samym miejscu i będę miał znowu możliwość wygrania pasa.

Michał Materla bez wątpienia jest prawdziwą legendą sportów walki w Polsce. W MMA debiutował w 2003 roku, a na swoim koncie ma 42 stoczone pojedynki. W białym ringu i okrągłej klatce szczecinianin walczył już 29 razy – najwięcej ze wszystkich zawodników KSW. W roku 2012 zdobył mistrzowski pas wagi średniej i obronił go cztery razy.

– Charakter cały czas zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i cały czas posuwam ciało do granic wytrzymałości – mówi Michał. – Podejmuję ryzyko i jestem świadom możliwych konsekwencji, ale taki już jestem, taki byłem i taki skończę.

Podczas gali XTB KSW 89 rywalem Michała będzie Paweł Pawlak.

– Paweł jest o tyle niebezpieczny, że nie jest wybitny w jakiejś płaszczyźnie, ale jest bardzo dobry w każdej. Dziś przechodzi renesans swojej kariery. Naprawdę zasługuje, żeby być w tym miejscu, w którym jest. Cieszę się, że będę mógł sprawdzić tego najlepszego Pawła, który dziś się nam prezentuje. Muszę wejść do klatki najlepszą możliwą wersją siebie tego dnia. Wchodzę do walki z myślą o tym, że ją wygram, bez względu na okoliczności.

Materla aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. Trzynaście razy poddawał swoich rywali, a dwanaście razy posyłał ich na deski. Szczeciński Berserker w ostatniej walce dla KSW szybko posłał na deski Radosława Paczuskiego, a wcześniej znokautował Kendalla Grove'a. 

Starcie Michała Materli z Pawłem Pawlakiem odbędzie się 16 grudnia w PreZero Arenie #Gliwice.