KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-12-2023

Listopad w KSW

Jedenasta gala KSW w roku 2023 odbyła się 11 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu. Organizacja po raz drugi w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru gali XTB KSW 88 Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu wagi piórkowej, zmierzył się z młodym wilkiem polskiego MMA, Patrykiem Kaczmarczykiem. Starcie okazało się fenomenalnym spektaklem pełnym zwrotów akcji. Rutkowski dwa razy lądował na deskach po świetnych atakach Kaczmarczyka. Przetrwał jednak trudne chwile i mocno napierał na Patryka również szukając skończenia przed czasem. Ostatecznie jednak starcie rozegrało się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Patryka Kaczmarczyka.

Podczas XTB KSW 88 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż siedem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć pięć nokautów i dwa poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Daniel Rutkowski i Patryk Kaczmarczyk zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Marcin Wójcik otrzymał bonus za najlepszy nokaut, a Konrad Rusiński za najlepsze poddanie.

Podczas gali w Radomiu ogłoszono także, że do organizacji dołączyła Ewelina Woźniak, czołowa polska zawodniczka MMA. W ostatnim miesiącu kontrakty z KSW podpisali również: Ahmed Vila, Alfan Rocher-Labes, Hugo Deux i Gino Van Steenis.

Listopad przyniósł także informacje o kolejnych zestawieniach gali XTB KSW 89, która zamknie roku 2023 w organizacji KSW i ogłoszenie styczniowej gali XTB KSW 90, która odbędzie się na warszawskim Torwarze. W walce wieczoru tego wydarzenia Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem.

 

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Jedenasta gala KSW w roku 2023 odbyła się 11 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu. Organizacja po raz drugi w historii zawitała ze sw...