KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-12-2023

Paweł Pawlak: „Żeby zostać legendą, muszę pokonać legendę”

Podczas gali XTB KSW 89 w okrągłej klatce ponownie pojawi się Paweł Pawlak. Mistrz wagi średniej stanie do pierwszej obrony tytułu.

Bilety na XTB KSW 89 w sprzedaży na eBilet.pl.

16 grudnia niepokonany w KSW Paweł Pawlak zmierzy się z Michałem Materlą. Mistrz podchodzi do swojego rywala z dużą dozą szacunku.

– Wychowałem się na jego walkach – mówi Paweł Pawlak. – Jest dla mnie inspiracją, legendą sportów walki i walecznym sercem KSW. Jak usłyszałem, że to będzie Michał, zrobiłem wielkie łał, że będę mógł się z takim gościem zmierzyć w klatce. Od razu zacząłem oglądać wszystkie jego walki. Jego starcia z Silvą i Drwalem. Jego wielkie wojny. Pokazał w nich niesamowity charakter i udowodnił, że nigdy się nie poddaje. Na to się właśnie nastawiam, że Michał wyjdzie bardzo zmotywowany do tej walki. Michał tak bardzo kocha ten sport, że wydaje mi się czasami, że kocha go bardziej, niż samego siebie.

Paweł jest jednak pewny swego i zdeterminowany przed zbliżającą się walką.

– To jest mój czas. Wierzę w to głęboko. Tworzę swoją historię w tej organizacji. Żeby zostać legendą, muszę pokonać legendę. Wierzę, że dokonam tego 16 grudnia. Jeśli będzie okazja znokautowania Michała, zrobię to. Nastawiam się jednak na ciężką przeprawę. Spotkają się dwa silne charaktery. Czuję, że Michał da z siebie milion procent. Ja jednak też się nigdy nie poddaję. Michał będzie musiał mnie zabić, żeby wygrać ze mną to starcie. 

Paweł Pawlak wydaje się nie do zatrzymania. Od 2019 roku pozostaje niepokonany. W tym czasie wygrał osiem pojedynków, a raz zremisował. W ostatniej walce, do której doszło podczas XTB KSW Colosseum 2 popularny „Plastinho" rozbił Tomasza Romanowskiego i wywalczył mistrzowski tytuł wagi średniej. Ostatecznie jednak pas dla Pawła nie jest najważniejszy.

– Dla mnie pas nie ma większej wartości. To jest tylko kawałek skóry i metalu. Liczy się jakie wartości reprezentuje. Serce, miłość do tego sportu, determinacja - to są cechy prawdziwego mistrza. Ja już dziś mogę oddać swój pas Michałowi. Wiem, że od paru lat pomaga dzieciom chorym na raka. Niech zrobi z nim coś dobrego, a my bijmy się po prostu o honor.

Paweł ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Stoczył 27 pojedynków, z których 22 wygrał. Czternaście razy kończył walki przed czasem, a jedenaście zwycięstw zdobył posyłając rywali na deski.

Do starcia Pawła Pawlaka z Michałem Materlą dojdzie już 16 grudnia w PreZero Arenie #Gliwice.

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Podczas gali XTB KSW 89 w okrągłej klatce ponownie pojawi się Paweł Pawlak. Mistrz wagi średniej stanie do pierwszej obrony tytułu. Bilety na XTB KSW 89 w sprzedaży n...