KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-01-2024

Mamed Chalidow: „Bardzo chciałem takiego starcia”

Już 24 lutego do klatki KSW powróci legendarny Mamed Chalidow. Tym razem jednak założy rękawice bokserskie i spróbuje swoich sił w starciu pięściarskim.

Bilety już w sprzedaży na ebilet.pl

Mamed nie kryje, że szuka kolejnych sportowych wyzwań. Najbliższym będzie starcie z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

– Bardzo chciałem takiego starcia, bo potrzebuję wyzwania sportowego – mówi Mamed. – To jest dla mnie najważniejsze. To motywuje. Czeka mnie walka bokserska z legendą, z mistrzem pięściarstwa. Dla mnie to jest spełnienie marzeń. Wyjście z Tomkiem do klatki, aby boksować, będzie czymś wyjątkowym. Jestem szczęśliwy wiedząc, że do tego dojdzie.

Tomasz Adamek jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral" wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Stanięcie do rywalizacji z takim przeciwnikiem jest dla Mameda czymś niezwykle ważnym.

– Wstawałem w nocy na walki Tomka – wspomina Mamed. – Zawsze było widać, że miał wysoko postawione ambicje sportowe. Szedł do wyższych wag i sięgał po kolejne pasy. To jest najważniejsze, dążenie do najwyższych celów. Obaj reprezentujemy sport, kulturę, dyscyplinę. Właśnie te wartości, które sport zawsze z sobą niósł. Czuję przed sobą wielkie wyzwanie. Będę przygotowany w 100 procentach i idę po zwycięstwo.

Mamed Chalidow to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Chalidow od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Teraz jednak będzie musiał wejść do nowego dla siebie świat boksu.

– Najtrudniejsze jest przestawienie się całkowicie na jedną płaszczyznę – przyznaje Mamed. – Odstawienie parteru, kopnięć, dźwigni. Trzeba się skupić na jednym, a do walki wychodzi się z mistrzem, który widzi każdy twój ruch. Tomek w walce bazuje na tym samym co ja, czyli na szybkości. Czy mojego timingu i mojej szybkości starczy na Tomka? Zobaczymy.

Do walki dojdzie w PreZero Arenie Gliwice, gdzie Chalidow miał już okazję rywalizować i wygrywać niesiony dopingiem fanów.

– Zawsze mam wsparcie kibiców i cieszy mnie to bardzo. Rozumiem, że jestem już blisko końca kariery. Natomiast widząc to wsparcie dla siebie, zaczyna się jeszcze bardziej doceniać to, że kibice są z tobą przez cały czas, przez tyle lat, w różnych sytuacjach. Mam nadzieję, że i tym razem będzie bardzo dużo kibiców, żeby nas dopingować. 

Gala XTB KSW Epic, podczas której dojdzie do walki Chalidowa z Adamkiem, będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv. #Gliwice