KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

20-01-2024

XTB KSW 90 – wyniki

Wyniki gali XTB KSW 90, która odbyła 20 stycznia w COS Torwar w Warszawie.

 

Walka wieczoru | Main event

Arkadiusz Wrzosek błyskawicznie zdemolował Ivana Vitasovicia

W walce wieczoru gali XTB KSW 90 niepokonany Arkadiusz Wrzosek stanął do walki z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem.

Arkadiusz Wrzosek trafił już pierwszym ciosem, po którym Ivan wylądował na deskach. Vitasović przetrwał jednak trudne chwile, ale zaraz ponownie padł na matę, znowu wstał, jednak już przy trzecim ataku został ostatecznie rozbity.

Wynik: Arkadiusz Wrzosek pokonał Ivana Vitasovicia przez TKO (ciosy), 0:55, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Laïd Zerhouni brutalnie rozbił Bartosza Fabińskiego

W drugiej walce wieczoru gali XTB KSW 90 doświadczony Bartosz Fabiński zmierzył się z mistrzem francuskiej organizacji Hexagone MMA Laïdem Zerhounim.

Polak od początku ruszył do ataku, ale Laïd Zerhouni błyskawicznie skontrował go potężnymi pięściarskimi atakami. Trafiał cios za ciosem i już w pierwszych sekundach pojedynku rozbił Bartosza Fabińskiego.

Wynik: Laïd Zerhouni pokonał Bartosza Fabińskiego przez KO (ciosy), 0:12, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Adam Soldaev posłał na deski Damiana Stasiaka

Gala w Warszawie przyniosła starcie, w którym Damian Stasiak, były pretendent do pasa wagi koguciej, a dziś numer sześć rankingu wagi piórkowej, skonfrontował się z numerem siedem tego zestawienia, jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia, Adamem Soldaevem.

Zawodnicy zaprezentowali świetną stójkową batalię z efektownymi kopnięciami i ciosami. Obaj dobrze trafiali, ale w drugiej rundzie to Soldaev zaatakował mocnym prawym, a następnie posłał Damiana na deski lewym sierpem.

Wynik: Adam Soldaev pokonał Damiana Stasiaka przez KO (cios), 1:08, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Isai Ramos błyskawicznie poddał Ramzana Jembieva

Będący na fali pięciu tryumfów z rzędu Ramzan Jembiev stanął do rywalizacji z młodym i perspektywicznym zawodnikiem z Wenezueli, Isaim Ramosem.

Po pierwszych kopnięciach wyprowadzonych z obu stron Ramos wciągnął rywala do parteru, złapał go z pleców w technikę kończącą i poddał.

Wynik: Isai Ramos pokonał Ramzana Jembieva przez poddanie (balacha), 0:47, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Oleksii Polishchuk znokautował Werllesona Martinsa

Podczas XTB KSW 90 Werlleson Martins, numer trzy wagi koguciej, zmierzył się z numerem cztery, Oleksiim Polishchukiem.

Brazylijczyk od początku wywierał presję na rywalu. Po kilku mocnych wymianach złapał i obalił przeciwnika. Na macie dobrze kontrolował przebieg walki. Polishchuk próbował z pleców złapać Martinsa w technikę kończącą, ale ostatecznie starcie przerwał gong.

W drugiej rundzie Oleksii dobrze trafiał ciosami prostymi. W końcu jednym z nich posłał rywala na deski, dobił na macie i mógł cieszyć się wygraną.

Wynik: Oleksii Polischuck pokonał Werllesona Martinsa przez KO (ciosy), 0:50, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Ewelina Woźniak rozbiła i poddała Alexandrę Tonchevę

W pojedynku pań doszło do debiutu w okrągłej klatce Eweliny Woźniak, czołowej polskiej zawodniczki wagi słomkowej. W organizacji KSW przywitała ją pochodząca z Bułgarii Alexandra Toncheva.

Ewelina Woźniak od początku mocno ruszyła na rywalkę z ciosami i kopnięciami. Bułgarka kontrowała potężnymi prawymi. Polka jednak nie odpuszczała, cały czas wywierała presję, a w końcu obaliła, zdobyła dosiad i rozbijała zakrwawioną przeciwniczkę ciosami. Bułgarka powróciła jednak na nogi, ale tylko na chwilę. Woźniak obaliła i ponownie ruszyła z ciosami.

Drugą odsłonę walki Polka ponownie rozpoczęła od mocnych kopnięć i ciosów. Obaliła też, ale starcie szybko wróciło do stójki. Toncheva zaatakowała, jednak Polak ponownie przeniosła walkę na matę, złapała rywalkę w trójkąt nogami i wygrała przez poddanie.

Wynik: Ewelina Woźniak pokonała Alexandrę Tonchevę przez poddanie (trójkąt), 1:56, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Islam Djabrailov pokonał Alfana Rocher-Labesa

Podczas pierwszej tegorocznej gali KSW doszło do międzynarodowej konfrontacji w kategorii muszej. W starciu tym Islam Djabrailov, mistrz niemieckiej organizacji We Love MMA, zmierzył się z debiutującym w KSW Alfanem Rocher-Labesem.

Spokojnie i badawczo rozpoczęli walkę obaj zawodnicy. Wyprowadzali pojedyncze ataki pięściarskie, ale w końcu Islam dobrze trafił i walka przeniosła się na matę. Już w parterze Djabrailov zdobył pozycję boczną i złapał rywala w tzw. krucyfiks, ale nie dał rady skończyć walki przed czasem.

W drugiej odsłonie zawodnicy dalej szachowali się w stójce. Djabrailov był w tej szermierce na pięści skuteczniejszy, a w ostatnich sekundach obalił przeciwnika.

Trzecia runda przyniosła więcej konfrontacji na macie i w klinczu pod siatką. Islam dobrze kontrolował tam rywala, ale Alfan atakował go ciosami i łokciami na głowę. Ostatecznie sędziowie zwycięzcą walki wskazali

Wynik: Islam Djabrailov pokonał Alfana Rocher-Labesa przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)

GALERIA ZDJĘĆ

Marek Samociuk rozbił Oļegsa Jemeļjanovsa

W konfrontacji królewskiej kategorii wagowej Marek Samociuk zmierzył się z doświadczonym Łotyszem Oļegsem Jemeļjanovsem.

Łotysz od początku szukał nokautu. Atakował mocnymi ciosami na głowę rywala. Polak natomiast konsekwentnie okopywał wykroczną nogę przeciwnika i odpowiadał kontrami pięściarskimi. Strategia Polaka przyniosła efekty w drugiej rundzie. Olegs miał coraz większe problemy z okopaną nogą, chciał przenieść walkę na matę, ale już w parterze to Marek rozbił go ciosami.

Wynik: Marek Samociuk pokonał Oļegsa Jemeļjanovsa przez TKO (ciosy), 3:14, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Hugo Deux pokonał Gino Van Steenisa

Podczas XTB KSW 90 doszło do debiutu w okrągłej klatce dwóch niepokonanych zawodników uważanych za nowe europejskie talenty świata MMA. W pojedynku tym Francuz Hugo Deux stanął do rywalizacji z reprezentantem Niderlandów Gino Van Steenisem.

Deux szybko ruszył do pięściarskich ataków, a następnie złapał rywala w klincz pod siatką i chwilę później obalił. Van Steenis odwrócił jednak pozycję i zaszedł rywalowi za plecy. W końcu Hugo wstał i starcie wróciło do klinczu pod siatkę. Gdy walka przeszła do stójki, Hugo dobrze trafił i starcie ponownie wylądowało na macie. Francuz zdobył dosiad i rozbijał rywala ciosami, aż do kończącego gongu.

W drugiej odsłonie walka przez dłuższy czas toczyła się w klinczu pod siatką, a później na macie. W każdej płaszczyźnie Deux kontrolował przebieg pojedynku i nie dał rywalowi szans na ofensywę.

W ostatniej rundzie Deux dalej wywierał presję, kontrolował walkę pod siatką i w parterze. Van Steenis przejął jednak inicjatywę w stójce, ale krótko. Deux wrócił do walki, obalił i obijał rywala na macie, co ostatecznie przyniosło mu wygraną na punkty.

Wynik: Hugo Deux pokonał Gino Van Steenisa przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Szymon Karolczyk poddał Artura Krawczyka

W walce otwarcia gali w Warszawie specjalizujący się w poddawaniu rywali Szymon Karolczyk starał się z będącym na fali trzech wygranych z rzędu Arturem Krawczykiem.

Panowie od początku postawili na mocne akcje stójkowe. W jednej z nich Karolczyk dobrze trafił, Krawczyk upadł i walka przeniosła się na matę. W parterze Szymon dobrze kontrolował przebieg pojedynku, ale w końcu Artur wyrwał się z uścisku i starcie trafiło do klinczu pod siatką. Pod koniec Szymon obalił i runda zakończyła się na macie.

W drugiej odsłonie walka szybciej trafiła do klinczu, a następnie na matę, gdzie Szymon Karolczyk kontrolował walkę i atakował rywala ciosami. Pod koniec rundy złapał przeciwnika w trójką rękami i poddał Artura Krawczyka tuż przed kończącym gongiem.

Wynik: Szymon Karolczyk pokonał Artura Krawczyka przez poddanie (duszenie trójkątne rękami), 4:54, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ