KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-01-2024

Droga do KSW 91 – Wiktoria Czyżewska i Petra Částkova

W walce otwierającej galą w Libercu fani zobaczą starcie pań, w którym młoda Wiktoria Czyżewska zmierzy się z doświadczoną Czeszką, Petrą Částkovą.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Wiktoria Czyżewska ma za sobą dopiero trzy zawodowe pojedynki. 19-latka zadebiutowała w profesjonalnym starciu w roku 2022 i już w pierwszej minucie boju posłała na deski swoją rywalkę. W grudniu 2022 roku zadebiutowała w KSW i podczas gali XTB KSW 77 błyskawicznie znokautowała Oleksandrę Karasevę. Po dwóch świetnych tryumfach Wiktoria stanęła do rywalizacji z Sandrą Succar, inną niepokonaną zawodniczką. Polka w tym pojedynku od początku stawiała na kickboxerskie wymiany, ale od drugiej rundy to parter dominował w walce, a w nim lepsza okazała się Succar. W trzeciej odsłonie pojedynku Wiktoria chciała obalić, ale ostatecznie, gdy walka trafiła na matę, to Sandra znalazła się w pozycji górnej, ruszyła do ataku i rozbiła Polkę łokciami oraz ciosami. Po pierwszej przegranej w karierze Wiktoria nie załamywała rąk, tylko ruszyła ponownie do ciężkiej pracy. W grudniu roku 2023 wywalczyła srebrny medal na grapplingowym pucharze Polski ADCC, a teraz szykuje się do kolejnej walki.

Zanim zawodniczka z Końskich weszła na profesjonalną drogę świata MMA, miała już na koncie wiele sukcesów w sporcie amatorskim. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA i jest wielokrotną medalistką innych turniejów. Wywalczyła również tytuł mistrzyni Polski w kickboxingu oraz złoty medal mistrzostw Polski ADCC. Została też nagrodzona Heraklesem w kategorii Odkrycie Roku 2022.

Petra Částková zdecydowanie góruje doświadczeniem nad młodą Polką. Zawodniczka z Czech przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2015 i do dziś stoczyła dwanaście pojedynków. Petra zbierała doświadczenie walcząc w Polsce, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i w Anglii. Biła się dla takich organizacji jak German MMA, Bellator czy Oktagon MMA. W KSW zadebiutowała w roku 2022, ale musiała uznać wyższość Adrianny Kreft. W drugiej walce dla polskiej organizacji Petra starła się z Natalią Baczyńską-Krawiec. Polka od samego początku wywierała presję na Czeszce atakując ciosami i narzucając tempo walki. Částková odpowiadała kopnięciami i uderzeniami, a w trzeciej rundzie sama ruszyła do mocnej ofensywy, ale ostatecznie i tym razem przegrała pojedynek na punkty. Drugą walkę dla KSW Petra stoczyła podczas gali w Libercu, teraz więc powróci w to samo miejsce i niesiona dopingiem własnej publiczności będzie chciała odbić się po przegranych.

Pojedynek pań na gali w Libercu będzie klasycznym starciem młodości z doświadczeniem. Obie zawodniczki są zdeterminowane, aby powrócić na drogę zwycięstw po przegranych. Która jednak z nich wyjdzie z klatki jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 17 lutego podczas gali KSW 91 w Libercu.