KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-02-2024

Droga do KSW 91 – Josef Štummer i Adrian Wieliczko

W drugim czesko-polskim starciu gali KSW 91 wspierany przez lokalną publiczność z Liberca Josef Štummer stanie do walki z debiutującym w okrągłej klatce Adrianem Wieliczką.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Dla Josefa Štummera walka na gali w Libercu będzie trzecim pojedynkiem w okrągłej klatce. Czech ostatni raz walczył w październiku minionego roku. Podczas gali KSW 87 niepokonany wówczas Josef starł się z bardziej doświadczonym Dawidem Karetą i walka nie ułożyła się po jego myśli. Panowie zaczęli od mocnych wymian, w których skuteczniejszy był Kareta. Polak wywierał presję i wciągał rywala w coraz mocniejsze starcia. Štummer odpowiadał dobrymi ciosami prostymi i próbował przenieść walkę na matę, ale mu się to nie udało. Karet coraz mocniej atakował i agresywnie szedł do przodu. Trafiał kolejnymi ciosami i kolanami pod siatką. Josef spróbował obalenia, ale inicjatywę na macie przejął Kareta. Pod koniec rundy walka wróciła do stójki, w której Dawid Kareta ponownie zaatakował i zaczął rozbijać rywala pod siatką. Gdy Štummer padł na matę, do akcji wkroczył sędzia i zakończył walkę. Po pojedynku Josef nie krył rozczarowania swoją postawą w klatce. Przyznał, że to zdecydowanie nie był jego dzień, ale zapowiedział, iż w kolejnej walce pokaże się z lepszej strony.

Josef Štummer ma za sobą cztery zawodowe walki i trzy wygrane. Przed debiutem w profesjonalnej klatce Štummer stoczył około dwudziestu pojedynków amatorskich, z których większość wygrał. W amatorskim MMA wywalczył między innymi tytuł wicemistrza Czech. Josef rywalizował też na matach grapplingowych. Jest wielokrotnym medalistą takich zawodów i mistrzem Czech w jiu-jitsu.

Podczas gali KSW 91 Adrian Wieliczko wejdzie do okrągłej klatki po raz pierwszy. Zawodnik z Koszalina w zawodowym MMA zadebiutował w roku 2022, tak samo jak Štummer. Dziś ma na swoim koncie trzy stoczone walki. Wchodząc po raz pierwszy do profesjonalnej klatki Adrian starł się ze znanym z KSW Kamilem Szkaradkiem i musiał uznać jego wyższość na gali Armia Fight Night. W kolejnym pojedynku zaprezentował jednak swoje świetne umiejętności parterowe i poddał rywala już w pierwszej minucie walki. Trzecią konfrontację zakończył również przez technikę kończącą w parterze i również wygrał już w pierwszej odsłonie pojedynku. Przed zawodowym debiutem Adrian z sukcesami rywalizował na arenie amatorskiej. Stoczył ponad dwadzieścia pojedynków i zdobył wiele medali Amatorskiej Ligi MMA. W roku 2021 zwyciężył w turnieju Road to Armia zorganizowanym na gali Fame MMA i zdobył profesjonalny kontrakt z organizacją Armia Fight Night.

Przed zbliżającą się walką Adrian mówi otwarcie o tym, że całe życie marzył o pojedynku w klatce KSW. Zapewnia, że wylewa na treningach siódme poty, aby dać jak najlepszą walkę i nie kryje, iż jest gotów na mocną bitkę.

W nadchodzącym pojedynku Štummer będzie walczył o powrót na drogę zwycięstw. Wieliczko będzie natomiast chciał wydłużyć swoją serię wygranych do trzech. Który z nich zrealizuje swój plan na walkę? Przekonamy się już 17 lutego podczas gali KSW 91 w Libercu.

 

 

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

W drugim czesko-polskim starciu gali KSW 91 wspierany przez lokalną publiczność z Liberca Josef Štummer stanie do walki z debiutującym w okrągłej klatce Adrianem Wieliczką...