KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

05-02-2024

Droga do KSW 91 – Vasil Ducár i Dawid Kasperski

W kolejnej czesko-polskie konfrontacji gali KSW 91 może dojść do prawdziwej stójkowej batalii. W pojedynku tym świetny pięściarz z Czech, Vasil Ducár, zmierzy się z debiutującym w MMA wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim. 

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Podczas gali w Libercu Vasil Ducár powróci do świata MMA po kilku latach przerwy od startów w klatkach. Ostatni raz walczył w mieszanych sztukach walki w roku 2019. Potem brał od czasu do czasu udział w zawodach grapplingowych, ale bardziej skupiał się na boksie. Vasil w boksie należy do czeskiej elity. Jest numerem jeden zawodowego pięściarstwa w wadze cruiser. Na swoim koncie ma piętnaście profesjonalnych tryumfów w ringach, z czego jedenaście zdobytych przez nokaut. Jest wielokrotnym mistrzem kraju i byłym pretendentem do międzynarodowego pasa organizacji IBF. Vasil wraca więc do MMA, ale chce nadal łączyć je z występami w ringach. Do swojego powrotu do klatki podchodzi jednak na poważnie. Trenuje między innymi z Viktorem Peštą i Davidem Hoskiem, który także wystąpi podczas gali w Libercu.

Ducár ma na swoim zawodowym koncie pięć walk MMA. Trzy z nich wygrał i za każdym razem posyłał rywali na deski. Stoczył też kilka starć amatorskich. Na swoim koncie ma również walki w kickboxingu i muay thai. Przed zbliżającym się pojedynkiem Vasil nie kryje, iż cieszy się, że będzie miał okazję zmierzyć się z doświadczonym stójkowiczem. Liczy bowiem na to, że obaj dadzą emocjonujący i efektowny pojedynek.

Dawid Kasperski nie rywalizował jeszcze w zawodowym MMA. Zebrał jednak ogromne doświadczenie w sportach uderzanych. Przez wiele lat rywalizował głównie w kickboxingu w K-1 i w muay thai. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy oraz trzykrotnie tryumfował w pucharze świata. Wywalczył złoty medal podczas The World Games. Wygrał także jako pierwszy w Polak w historii prestiżowy turniej Superkombat. Rywalizował pod skrzydłami organizacji Glory, a na swoim koncie ma ponad 150 stoczonych pojedynków.

Dawid już od dłuższego czasu myślał nad wejściem do świata MMA, więc gdy tylko pojawiała się propozycja walki dla KSW, nie wahał się. Szykując się do debiutu w klatce był między innymi na obozie przygotowawczym Michała Oleksiejczuka, który trenuje przed kolejną walką dla organizacji UFC. Dawid zdaje sobie sprawę z tego, że rywal, z którym przyjdzie mu się bić, ma już za sobą walki w MMA, ale liczy na to, że naturalna dla nich obu konfrontacja w stójce będzie dominować w zbliżającym się pojedynku.

Starcie Vasila Ducára z Dawidem Kasperskim zapowiada się na widowiskową konfrontację. Obaj zapowiadają chęć rywalizacji w stójce. Który jednak z nich okaże się w kickboxerskich wymianach lepszy? Przekonamy się już 17 lutego w hali Home Credit Arena w Libercu.