KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

08-02-2024

Droga do KSW 91 – Henry Fadipe i Matúš Juráček

Podczas gali KSW 91 w Libercu do okrągłej klatki powróci Henry Fadipe i przywita debiutującego w niej Czecha Matúša Juráčka.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Dla Henry’ego Fadipe walka na gali w Libercu będzie piątym pojedynkiem w KSW. Zawodnik z Irlandii ostatni raz walczył w okrągłej klatce we wrześniu roku 2023. Wszedł w zastępstwie do walki za kontuzjowanego Igora Michaliszyna i zmierzył z Arturem Szczepaniakiem, byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego wagi półśredniej. Fadipe od początku stawiał na walkę w stójce, a Szczepaniak szukał starcia w parterze. Dopiero jednak w drugiej rundzie Polakowi udało się utrzymać na dłużej rywala na macie. Gdy walka wróciła do stójki, Artur poszedł z Henrym na otwartą wymianę, trafił i posłał go na deski. Po starciu Fadipe pisał:

– Walka nie poszła zgodnie z planem. Był ogień, ale tym razem to nie wystarczyło. Zawsze jestem pewny swoich umiejętności i wiem, że jestem mocnym przeciwnikiem dla każdego, ale podejście do walki tego kalibru z trzytygodniowym wyprzedzeniem okazało się większym ryzykiem, niż się wydawało. Czapki z głów dla Artura, który wszedł do pojedynku mocny i skupiony.

Teraz Fadipe powróci do klatki KSW, aby odbić się po przegranej. Co ciekawe, Irlandczyk specjalizujący się w stójce, rok 2024 rozpoczął od zwycięstwa na zawodach grapplingowych Grapple Kings 11 w Dublinie. W całej karierze Fadipe zebrał pokaźne doświadczenie. Irlandczyk do tej pory wygrał czternaście z 26 zawodowych konfrontacji, w których dziewięć razy tryumfował przez nokaut, trzy przez poddanie. W swojej karierze w MMA Fadipe zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC oraz irlandzkiego Cage Gods. Wywalczył również pas mistrzowski marki Cage Legacy. Henry jest też byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA.

Matúš Juráček do zawodowego świata MMA wszedł dwa lata później niż Henry Fadipe. Czech rozpoczął karierę w roku 2012 i do dziś stoczył trzynaście pojedynków. Zwyciężył dziesięć z nich, a pięć razy kończył rywali przed czasem. Juráček ma za sobą również walki w boksie i grapplingu. Zanim wszedł na zawodową drogę MMA, walczył również amatorsko. Dwa razy wystąpił podczas mistrzostw świata organizacji GAMMA.

Dla Matúša walka na gali w Libercu będzie debiutem w okrągłej klatce. Przygotowując się do pojedynku Juráček przybył na trzy tygodnie do poznańskiego klubu Czerwony Smok, gdzie miał okazję trenować ze świetnymi polskimi zawodnikami. Na macie klubu Juráček szlifował swoje umiejętności również razem z Leo Brichtą, który także wystąpi podczas gali KSW 91. Matúš ostatni raz bił się w marcu minionego roku i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Starcie pomiędzy Henrym Fadipe a Matúšem Juráčkiem zapowiada się na bardzo ciekawą konfrontację. Który z nich, bardziej doświadczony Irlandczyk czy perspektywiczny Czech, wyjdzie z niej zwycięsko? Przekonamy się już 17 lutego w hali Home Credit Arena.