KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

13-02-2024

„Krew będzie na pewno” – Michał „Matrix” Królik szykuje się do walki na XTB KSW Epic

Podczas gali XTB KSW Epic dojdzie do konfrontacji w formule muay thai, ale w małych rękawicach do MMA. Michał „Matrix” Królik jest gotów na to wyzwanie.

Bilety na XTB KSW Epic w sprzedaży na ebilet.pl

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Michał „Matrix” Królik jest bardzo doświadczonym zawodnikiem sportów uderzanych. Ceniony kickboxer zdobył między innymi tytuł amatorskiego mistrz świata WAKO oraz tytuł zawodowego mistrz świata WAKO Pro.

– Robię to całe życie – mówi Michał. – Jestem zawodnikiem stójkowym i kocham ten sport. W tej dyscyplinie czuję się najlepiej, najlepiej mi to wychodzi. Cieszę się, że dostałem od KSW szansę pokazania się na tak dużej gali.

Podczas gali XTB KSW Epic Michał zmierzy się z Václavem „Bad Boyem” Sivákiem, który pozostaje niepokonany w zawodowym świecie kickboxingu. Jest dwukrotnym mistrzem świata WAKO Pro. Zdobył też tytuł mistrzowski słowackiej organizacji Real Fight Arena. Królik nastawia się więc na mocną, brutalną konfrontację.

– Krew będzie na pewno. Będziemy pracować boksersko i łokciami. Rywala mam solidnego, więc zapowiadają się fajerwerki od samego początku.

Michał ponad dwadzieścia razy wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu. Jest multimedalistą mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych. W kickboxingu stoczył kilkadziesiąt zawodowych pojedynków. Rywalizował w muay thai, boksie i walkach na gołe pięści. 

Do starcie Michała „Matrixa” Królika oraz Václava „Bad Boya” Siváka dojdzie już 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice