KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-02-2024

Droga do KSW 91 – Valeriu Mircea i Leo Brichta

W walce wieczoru gali KSW 91 w Libercu dojdzie do pojedynku o tymczasowym pas mistrzowski wagi lekkiej. W konfrontacji tej Valeriu Mircea, numerem dwa tej kategorii wagowej, zmierzy się z Leo Brichtą, zajmującym w tym zestawieniu miejsce trzecie.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Dla Valeriu Mircei walka na gali KSW 91 będzie piątym pojedynkiem w okrągłej klatce. Popularny „Samotny Wilk” ostatni raz walczył w czerwcu zeszłego roku. Na gali XTB KSW Colosseum 2 zmierzył się z Romanem Szymańskim, który pokonał go rok wcześniej. Druga odsłona historii tych zawodników przyniosła niesamowity pojedynek, w którym obaj zawodnicy padali na matę. Obaj przetrwali też trudne chwili i dali fantastyczny pokaz MMA. Ostatecznie po piętnastu minutach twardego boju to Valeriu mógł cieszyć się z wygranej nad Romanem, która otworzyła mu drzwi do starcia mistrzowskiego.

Przed drugim pojedynkiem z Szymańskim Mircea wygrał dwie walki. Najpierw stanął do boju z Gracjanem Szadzińskim. Pojedynek trwał niecałe dwie minut. Już w pierwszych akcjach Mircea trafił potężnym prawym, po którym Gracjan usiadł na macie. Polak szybko wstał, ale zaraz przyjął kolejny cios, po którym padł znokautowany. Dwa miesiące później „Samotny Wilk” zmierzył się z byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim i też szybko go znokautował. Tuż przed zakończeniem pierwszej rundy Valeriu trafił potężnym latającym kolanem, po którym Mańkowski upadł i już pod siatką został dobity mocnymi ciosami. Akcja w wykonaniu Valeriu została wybrana najlepszym skończeniem wieczoru gali XTB KSW 78.

Przed walką z Brichtą Mircea zapowiada, że nastawia się na mocną konfrontację. Wierzy jednak bardzo w swoje umiejętności i nieustępliwy charakter, który ma doprowadzić go do tryumfu.

Pochodzący z Czech Leo Brichta dysponuje zdecydowanie mniejszym doświadczeniem w klatkach od Valeriu Mircei. Do tej pory stoczył szesnaście walk, a jego najbliższy rywal ma na swoim koncie aż 38 pojedynków. Brichta jest przekonany, że zderzenie z Mirceą da emocjonujący pojedynek, pełen efektownych akcji. Czech nie przejmuje się jednak doświadczeniem rywala, bo nie po raz pierwszy będzie się konfrontował z tak twardym przeciwnikiem. Dodatkowo poza MMA Brichta ma doświadczenie wyniesione z kickboxingu. Natomiast w MMA sześć razy wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali. Siedem zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie.

Leo Brichta ostatni raz walczył podczas gali KSW 87. Stanął wówczas do rywalizacji z Romanem Szymańskim. Panowie dali niesamowitą konfrontację, w której fani mogli podziwiać świetne akcje w stójce i piękną konfrontację w parterze. W trzeciej odsłonie pojedynku Szymański walcząc na macie zaszedł za plecy rywala, ale nagle Brichta odwrócił pozycję i zaczął mocno rozbijać Polaka. Roman długo się bronił, jednak w końcu do akcji wkroczył sędzia i zdecydował się przerwać walkę, a Czech mógł cieszyć się kolejną wygraną.

Walka o pas pomiędzy Valeriu Mirceą a Leo Brichtą zapowiada się na niezwykle ekscytujący pojedynek. Który z zawodników wyjdzie jednak z klatki z pasem na biodrach? Przekonamy się już 17 lutego podczas gali KSW 91 w Libercu.