KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

08-05-2024

Arkadiusz Wrzosek: „Będziemy się bili, będziemy chcieli się trafić i posłać spać”

Podczas gali XTB KSW 94 do okrągłej klatki powróci Arkadiusz Wrzosek i zapowiada, że w walce z Arturem Szpilką zaprezentuje pełną gamę umiejętności MMA.

O walce Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką mówi się od dawna. Od kiedy tylko obaj zawodnicy weszli do organizacji KSW pojawiły się pomysły na to, aby zestawić ich z sobą w klatce. Do pierwszej próby doszło na początku 2023 roku. Wrzosek i Szpilka mieli stanąć w szranki na gali XTB KSW 78. Kontuzja pleców byłego pięściarza wyeliminowała go jednak z tego pojedynku. Pod koniec minionego roku panowie mieli stanąć naprzeciwko siebie ponownie, ale i tym razem względy zdrowotne Szpilki pokrzyżowały te plany. Podczas majowej gali KSW panowie ostatecznie staną naprzeciwko siebie w klatce.

– Liczyłem, że do tej walki prędzej czy później dojdzie – mówi Arek. – Fani tego chcieli, wszyscy dookoła tego chcieli, my tego z Arturem chcieliśmy, także wystarczyło tylko poczekać aż Artur się wykuruje. Artur jest gotowy, chętny i zmotywowany, tak samo jak ja. Myślę, że to będzie odpowiedni moment dla nas obydwu. Będę mógł się pokazać na tle światowej klasy boksera. Nie mogę się doczekać aż z kolejnym wielkim sportowcem wyjdę do klatki.

Arkadiusz Wrzosek wywodzi się ze sportów uderzanych, ale zapowiada, że chce zaprezentować w walce pełnię MMA.

– Artur będzie kolejnym ciężkim wyzwaniem. Bardzo mocno bije, bardzo dobrze pracuje na nogach. Szykuję się na najlepszą wersję Artura Szpilki. Ja będę gotowy na wszystko. Chciałbym Artura i fanów zaskoczyć całym moim arsenałem MMA. Będę obalał, będę kontrolował w parterze, będę szedł po poddania, będę kopał, będę boksował. Niech Artur nie nastawia się tylko na obronę kopnięć.

Arek i Artur znają się, lubią i cenią. Nie powinno to jednak wpłynąć na to, co zrobią po wejściu do klatki.

– Myślę, że nie będzie mi to przeszkadzać, że Artur jest moim kolegą. Będziemy się bili, będziemy chcieli się trafić i posłać spać. „Szpila” to showman, zakapior i bardzo dobry sportowiec. Na pewno wyjdę przygotowany na 120 procent do tej walki.

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą cztery pojedynki w świecie MMA i pozostaje w nim niepokonany.

Do konfrontacji Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką dojdzie 11 maja w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE.