KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

20-05-2024

Droga do KSW 95 – Krystian Bielski i Borys Dzikowski

Gala KSW 95 przyniesie starcie lokalnego bohatera z klubu Arrachion Olsztyn, Krystiana Bielskiego, z młodym talentem wagi średniej, Borysem Dzikowskim.

Ostatnie bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali KSW 95 Krystian Bielski wejdzie do okrągłej klatki po raz czwarty i będzie chciał odbić się po przegranych. Pochodzący z Mławy fighter bił się ostatni raz na gali XTB KSW 88 i przywitał wówczas debiutującego w okrągłej klatce Konrada Rusińskiego. Bielski od początku starcia próbował wywierać presję, ale Rusiński szybko obalił i już na macie zdobył dosiad. Po kilku chwilach zmienił pozycję, złapał rywala w duszenie zza pleców i wygrał. Dla Krystiana była to druga przegrana z rzędu w klatce KSW. Wcześniej musiał uznać wyższość Igora Michaliszyna. Bielski nie załamuje jednak rąk po porażkach mówiąc: „Głęboki oddech i maszerujemy dalej…”

Krystian wywodzi się ze świata kickboxingu, w którym odnosił sporo sukcesów. W MMA Bielski ma na swoim koncie piętnaście zawodowych pojedynków, z których wygrał dziewięć, pięć razy zrobił to przed czasem, z czego cztery razy posyłał rywali na deski. Krystian na co dzień trenuje w klubie Arrachion Olsztyn, gdzie jest sparingpartnerem między innymi Mameda Khalidova. Przed wejściem do KSW walczył dla takich marek jak FEN, Celtic Gladiator, ACA czy Dragon Fight Night.

Dla Borysa Dzikowskiego walka na KSW 95 również będzie czwartym pojedynkiem w KSW i tak samo jak dla Krystiana będzie powrotem do klatki po przegranej. Reprezentant klubu Puncher Wrocław dysponuje jednak zdecydowanie mniejszym doświadczeniem od Bielskiego. Swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2022 i do dziś stoczył dopiero cztery pojedynki. Dzikowski ostatni raz bił się na gali KSW 84. Będąc wówczas na fali trzech wygranych z rzędu przywitał w okrągłej klatce mistrza Wojska Polskiego w MMA, Damiana Mieczkowskiego. Panowie dali niesamowicie zaciętą, mocną rywalizację, która rozegrała się na pełnym dystansie. Dzikowski przeżywał w starciu trudne chwile, ale pokazał ogromne serce do walki. Ostatecznie jednak musiał uznać wyższość rywala i po raz pierwszy przełknął gorycz zawodowej porażki.

Wchodząc do klatki podczas KSW 95 Dzikowski będzie chciał się odbić po przegranej, a dodatkowo stanie przed poważnym wyzwanie w walce z bardziej doświadczonym zawodnikiem. Chociaż Borys ma na swoim koncie mniej zawodowych pojedynków od Krystiana Bielskiego, wcześniej zebrał pokaźne doświadczenie na zawodach amatorskich, na których stoczył około 20 walk.

O zbliżającym się starciu można by napisać, że jest to pojedynek młodości z doświadczeniem, ale różnica wieku między zawodnikami wynosi tylko pięć lat. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie, bo obaj chcą wrócić na drogę zwycięstw i obaj udowodnili już, że potrafią dawać mocne, efektowne pojedynki. Który z nich wyjdzie jednak z klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 7 czerwca w Olsztynie.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Gala KSW 95 przyniesie starcie lokalnego bohatera z klubu Arrachion Olsztyn, Krystiana Bielskiego, z młodym talentem wagi średniej, Borysem Dzikowskim. Ostatnie bilety w s...