KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

21-05-2024

Droga do KSW 95 – Michał Dreczkowski i Stevan Jarić

Podczas gali KSW 95 do okrągłej klatki wejdzie dwóch utalentowanych zawodników będących na początku swojej drogi przez świat MMA. Michał Dreczkowski, numer dziewięć rankingu wagi półciężkiej KSW, przywita debiutującego w KSW Serba Stevana Jaricia.

Gala KSW 95 jest już wyprzedana. Zapraszamy na galę KSW 96. Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali w Olsztynie Michał Dreczkowski wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi. Polak udanie zadebiutował w KSW w walce przeciwko Vojtechowi Garbie. Starcie, do którego doszło na gali KSW 87 rozegrało się na pełnym dystansie. Panowie szli w nim na mocne wymiany, rywalizowali w klinczu pod siatką i na macie, gdzie głównie Polak dominował nad rywalem. Tak też wyglądała końcówka pojedynku, w której Michał obalił, zdobył górną pozycję i rozbijał rywala ciosami prawie aż do kończącego gongu. Ostatecznie Dreczkowski mógł się więc cieszyć pierwszą wygraną w KSW.

Po pojedynku w KSW Michał miał zawalczyć na gali Hybrid MMA, ale kontuzja pokrzyżowała jego plany. Ostatecznie jednak w roku 2023 Michał stoczył dwa pojedynki i pozostał niepokonany w zawodowym MMA. Dreczkowski na co dzień trenuję w klubie Ankos MMA, a zanim wszedł na zawodową drogę kariery, zdobywał też doświadczenie w pojedynkach amatorskich. Jest medalistą Amatorskiej Ligi MMA i mistrzem Polski z roku 2020. W zawodowym MMA stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Wywalczył też tytuł mistrzowski bułgarskiej organizacji Real Pain Challenge.

Stevan Jarić zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2021, czyli o rok wcześniej od Michała Dreczkowskiego, a na swoim koncie ma o jedną stoczoną walkę więcej od Polaka. Do dziś bił się pięć razy i cztery razy wygrał. Jarić wszystkie dotychczasowe walki stoczył w swoim rodzinnym kraju, gdzie walczył dla organizacji Serbian Battle Championship i ARMMADA. Dwa razy zwyciężał na pełnym dystansie, raz posłał rywala na deski, a w ostatnim pojedynku dopisał do swojego rekordu poddanie zdobyte już w pierwszej rundzie. Stevan Jarić ma nie tylko doświadczenie wyniesione z walk w klatach, ale też z mat zapaśniczych i grapplingowych. W 2022 roku wywalczył srebrny medal w mistrzostwach Luta Livre Submission - Serbian Open 2022. Ma też na swoim koncie sukcesy w innych zawodach grapplingowych. W ostatnim starciu Jarić rywalizował w wadze ciężkiej, ale w debiucie dla KSW wróci do niższej kategorii, w której też miał już okazję się bić.

Pojedynek dwóch europejskich talentów zapowiada się na bardzo interesujące starcie. Który jednak z zawodników wyjdzie z niego jako zwycięzca? Przekonamy się już 7 czerwca w olsztyńskiej hali Urania.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas gali KSW 95 do okrągłej klatki wejdzie dwóch utalentowanych zawodników będących na początku swojej drogi przez świat MMA. Michał Dreczkowski, numer dz...