KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

22-05-2024

Droga do KSW 95 – Patryk Surdyn i Shamad Erzanukaev

Ekscytujące starcie w wadze koguciej zbliża się wielkimi krokami. Podczas gali KSW 95 Patryk Surdyn, numer osiem w rankingu tej kategorii wagowej KSW, zmierzy się z niepokonanym Shamadem Erzanukaevem.

Gala KSW 95 jest już wyprzedana. Zapraszamy na galę KSW 96. Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl

Dla Patryka Surdyna walka na KSW 95 będzie siódmym występem w okrągłej klatce i szansą powrotu na zwycięskie tory. Surdyn walczył ostatni raz na gali XTB KSW 85, kiedy to zmierzył się z ówczesnym numerem siedem rankingu, niepokonanym Kamilem Szkaradkiem. W pierwszej rundzie obaj zawodnicy zaprezentowali niezwykle dynamiczne i dość wyrównane starcie, ale już od drugiej odsłony Kamil Szkaradek narzucił swoje tempo walki, wywierał presję, kontrolował przebieg pojedynku i wygrał go na punkty. Po walce Patryk napisał w mediach społecznościowych:

– Nasze wyzwania nie zawsze kończą się triumfem, lecz to nasz wewnętrzny duch walki definiuje naszą prawdziwą siłę. Chociaż pojedynek na KSW 85 nie poszedł po mojej myśli, to wiem, że zdobyte doświadczenie pozwoli mi się wznieść tylko wyżej. Z podniesioną głową będę pracował jeszcze ciężej, aby wrócić jeszcze mocniejszym.

Dla Patryka ostatnia przegrana była drugą z rzędu. Wcześniej zawodnik z Łomży musiał uznać wyższość Werllesona Martinsa. Ta porażka przyszła po dwóch wygranych z rzędu w wykonaniu Patryka, który w okrągłej klatce pokonał Gustavo Oliveirę i Davida Martinika. Przed wejściem pod skrzydła organizacji KSW reprezentant Fight Club Łomża był niepokonany w zawodowym MMA, a na swoim koncie miał wywalczony tytuł mistrzowski Armia Fight Night. Patryk stoczył do tej pory jedenaście zawodowych pojedynków, z których siedem wygrał.

Shamad Erzanukaev wróci do klatki KSW po dłuższej przerwie od startów. Będzie to dla niego trzecia walka w okrągłej klatce i również trzeci zawodowy pojedynek. Erzanukaev walczył ostatni raz podczas gali XTB KSW 77 i zmierzył się z innym niepokonanym zawodnikiem, Carlem McNallym. W pojedynku fani mogli zobaczyć mocne wymiany stójkowe, ciekawe akcje pod siatką i walkę na macie. W połowie drugiej rundy Erzanukaev szukał w parterze poddania, ale McNally uciekł z techniki kończącej. Po chwili Shamad spróbował ponownie, dostał się za plecy rywala, złapał go w duszenie i poddał. Wygrana ta była drugą w karierze Erzanukaeva. Debiutując w KSW Shamad pokonał Bartosza Rewerę.

Trenujący na co dzień w WCA Fight Team 22-latek przez wielu uważany jest za olbrzymi talent polskiego MMA. Shamad ma za sobą bogatą karierę amatorską i sporo występów na mniejszych wydarzeniach w naszym kraju. Przed wejściem do KSW Erzanukaev zwyciężał między innymi na galach Armia Fight Night, TFL czy Slava Republic.

Podczas gali KSW 95 obaj zawodnicy będą nieśli na swoich barkach presję. Surdyn będzie chciał odbić się po dwóch przegranych, a Erzanukaev utrzymać zero przegranych w rekordzie. Jak jednak zakończy się ich konfrontacja? Przekonamy się już 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie.

 

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Ekscytujące starcie w wadze koguciej zbliża się wielkimi krokami. Podczas gali KSW 95 Patryk Surdyn, numer osiem w rankingu tej kategorii wagowej KSW, zmierzy się z niepoko...