KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

08-06-2024

Phil De Fries: „Następny musi być Darko!”

Phil De Fries odniósł kolejne zwycięstwo w okrągłej klatce KSW i pozostał na tronie królewskiej kategorii wagowej.

Bilety na galę KSW 96 w sprzedaży na eBilet.pl

7 czerwca podczas gali KSW 95 w Olsztynie Phil De Fries zmierzył się z doświadczonym weteranem UFC, Augusto Sakaiem. Starcie rozegrało się na przestrzeni pięciu rund i Anglik wyszedł z niego jako zwycięzca. Po walce nie krył jednak, że nie był do końca zadowolony z tego, jak się ułożyła konfrontacja.

– Nie jestem zadowolony z przebiegu walki – przyznał Phil. – Sakai był już wymęczony i wygrywałem z nim wymiany stójkowe, więc powinienem był walczyć z nim właśnie w stójce, ale poszedłem w grappling. On jest świetnym zawodnikiem, nie mogłem go obalić. Muszę wyciągnąć z tego wnioski i więcej walczyć w stójce. To nie było ładne zwycięstwo, ale zawsze zwycięstwo. Lepsze to niż przegrać.

Dla Phila De Friesa była to dziesiąta obrona pasa. Anglik niepokonany pozostaje od trzynastu walk i jest najdłużej panującym czempionem królewskiej kategorii wagowej w historii organizacji KSW. De Fries nie kryje, że ma już upatrzonego rywala na kolejnej starcie, którym jest Serb Darko Stošić, aktualny numer jeden rankingu wagi ciężkiej.

– Następny musi być Darko! Anglia pokona Serbię w piłce nożnej, a ja znowu pobiję ciebie. 

Panowie mają już za sobą jedno starcie. W klatce KSW spotkali się w 2022 roku. Podczas gali KSW 67 De Fries rozbił Darko w piątej rundzie mistrzowskiego pojedynku.

Phil De Fries tytuł mistrzowski KSW zdobył pokonując Michała Andryszaka, a na swoim koncie ma też zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak: Michał Kita, Karol Bedorf, Tomasz Narkun, Todd Duffee, Szymon Bajor.

 

 

Image description

20-07-2024

XTB KSW 96 – wyniki

Phil De Fries odniósł kolejne zwycięstwo w okrągłej klatce KSW i pozostał na tronie królewskiej kategorii wagowej. Bilety na galę KSW 96 w sprzedaży na eBile...