KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

17-06-2024

Damian Mieczkowski: „Chciałbym po wakacjach doprowadzić do rewanżu”

Damian Mieczkowski wraca do pełnej sprawności po złamaniu ręki, którego doznał w ostatniej walce. Zawodnik z Kołobrzegu chciałby po wakacjach ponownie pojawić się w okrągłej klatce KSW.

W walce otwarcia gali w Gorzowie Wielkopolskim, która odbyła się w marcu, niepokonany wówczas Damian Mieczkowski zmierzył się z czeskim specjalistą od nokautowania rywali, Davidem Hoškiem. Panowie rozpoczęli starcie szybko od mocnych ciosów. Po kilku wymianach Damian zasygnalizował sędziemu problem z ręką. Uraz, który okazał się złamaniem, sprawił, że Polak nie mógł kontynuować pojedynku. David Hošek został więc zwycięzcą walki. Teraz Damian jest już blisko powrotu do treningów w pełnym, mocnym zakresie.

– Płytka tytanowa jest, osiem śrubek, ręka wróciła już do pełnej sprawności – mówi Damian. – Chyba 18 czerwca mam ostateczne prześwietlenie. Jak mój lekarz powie, że mogę wracać na obroty, wtedy wchodzę już na etap sparingowy. Jestem więc dobrze nastawiony. Myślę, że będzie wszystko ok.  

Damian nie kryje, że ostatnia przegrana go zabolała, bo walkę zakończyła kontuzja. Liczy więc na szybki powrót do klatki i rewanż.

– Dla mnie powrót jest priorytetem. Chciałbym po wakacjach doprowadzić do rewanżu z Davidem. Tak naprawdę napisaliśmy w sumie tylko pierwszą stronę i spis treści, więc chciałbym tę książkę napisać już do końca i to koniecznie w tym roku.

Damian Mieczkowski w roku 2022 zadebiutował w zawodowym MMA i na gali Armia Fight Night zdobył pierwszą wygraną przez nokaut. Do okrągłej klatki wkroczył na gali KSW 84 i wygrał starcie z Borysem Dzikowskim. Przed wejściem na zawodową drogę reprezentant klubu Berserkers Team Kołobrzeg zebrał pokaźne doświadczenie w sporcie amatorskim. Dwa razy wywalczył tytuły mistrza świata w kickboxingu. Stoczył ponad dwadzieścia walk w amatorskim MMA i zdobył między innymi tytuł mistrza świata organizacji WMMAF oraz XFC. Wygrał również Mistrzostwa Wojska Polskiego 2022, zdobył złoty medal Mistrzostwa Polski ADCC 2023 oraz tytuł mistrza Polski w jiu-jitsu.