KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-07-2024

Droga do XTB KSW 96 – Hugo Deux i Nicolae Bivol

W walce otwarcia gali KSW w Łodzi dojdzie do pojedynku zawodników będących na początku swojej zawodowej drogi przez świat MMA. W konfrontacji tej niepokonany Francuz Hugo Deux stanie do rywalizacji z reprezentantem Mołdawii Nicolae Bivolem.

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Dla Hugo Deux walka na gali XTB KSW 96 będzie drugim starciem w okrągłej klatce. Francuz zadebiutował w KSW w styczniu tego roku i starł się z innym niepokonanym zawodnikiem, reprezentantem Niderlandów Gino Van Steenisem. Walka toczyła się w każdej płaszczyźnie. Deux kontrolował przebieg pojedynku i nie dawał rywalowi szans na ofensywę. Van Steenis przejął jednak inicjatywę w stójce, ale na krótko. Deux wywierał presję, kontrolował walkę pod siatką i w parterze, co ostatecznie dało mu wygraną na punkty. Po zwycięstwie Hugo przyznał, że nie potrafi inaczej walczyć, jak tylko iść do przodu i dodał, że jest gotowy na kolejną bitkę.

Hugo Deux zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2022 w Polsce. Francuz mieszkający w Warszawie w pierwszej walce, do której doszło na gali Strife, wygrał przez techniczny nokaut. W lutym minionego roku powrócił do klatki i zdominował swojego rywala umiejętnościami zapaśniczymi. Deux przygodę ze sportami walki zaczynał w wieku sześciu lat od judo. Zanim wszedł do zawodowego świata MMA, wygrał cztery pojedynki półprofesjonalne. Przebywał też przez dłuższy czas w Tajlandii, gdzie toczył boje w muay thai.

Nicolae Bivol również ma za sobą jedną walkę w KSW, ale jego debiut w okrągłej klatce nie należał do udanych. Podczas gali XTB KSW 93 rywalem Mołdawianina był reprezentujący Francję El Hadji Ndiaye. Nicolae rozpoczął starcie od efektownych kopnięć, ale pojedynek szybko trafił na matę i na przestrzeni całych trzech rund toczył się głównie w parterze. Ostatecznie jednak żaden z zawodników nie zakończył go poddaniem, a po podliczeniu kart punktowych z wygranej mógł cieszyć się Francuz. Po pojedynku Nicolae nie krył, że nie był zadowolony z jego wyniku.

– Nowy początek, nowe emocje – pisał w mediach społecznościowych. – Niestety według sędziów przegrałem tę walkę, ale nie przegrałem w opinii innych osób. Wrócę silniejszy, pewniejszy siebie, bardziej zorganizowany i dołożę wszelkich starań, aby decyzje sędziowskie nie miały wpływu na wynik.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Nicolae Bivol powrócił do klatki w czerwcu tego roku i na gali Hexagon MMA stoczył kolejną walkę. Tym razem jednak pokonał rywala już w drugiej rundzie pojedynku przez poddanie. Była to trzecia wygrana przed czasem w wykonaniu Bivola. Mołdawianin stoczył do tej pory pięć pojedynków i cztery z nich wygrał. Debiut w KSW był pierwszą i jedyną przegraną w karierze.

Starcie dwóch talentów europejskiego MMA zapowiada się na bardzo ciekawy pojedynek. Który jednak z zawodników wyjdzie z niego jako zwycięzca? Przekonamy się już 20 lipca podczas gali XTB KSW 96.