KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

09-07-2024

Droga do XTB KSW 96 – Karolina Owczarz i Sandra Succar

W pierwszym pojedynku kobiet podczas gali XTB KSW 96 pochodząca z Łodzi Karolina Owczarz zetrze się z libańską wojowniczką Sandrą Succar.

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Karolina Owczarz wszystkie zawodowe pojedynki rozegrała w okrągłej klatce i jest zawodniczką, która stoczyła w KSW najwięcej walk w historii rywalizacji pań. Walka na gali w Łodzi będzie jej dziewiątą konfrontacją w karierze. Karolina ostatni raz walczyła w kwietniu zeszłego roku, kiedy to zmierzyła się z niepokonaną wówczas Adrianną Kreft. Owczarz rozpoczęła starcie błyskawicznie zajmując środek klatki i atakując rywalkę ciosami. Kreft odpowiedziała kontrą, a wówczas Karolina przeniosła walkę na matę. Tam jednak to Adrianna Kreft zdobyła lepszą pozycję, złapała Karolinę w duszenie i zmusiła do poddania się. Po starciu Karolina napisała w mediach społecznościowych:

– Po raz pierwszy poczułam co znaczy nie zdążyć nic zaprezentować i jaką cenę w walce płaci się za najmniejszy błąd. (…) Tylko ja i moi najbliżsi wiemy, ile pracy włożyłam w te przygotowania i oczywiście ból jest wielki, bo miałam tego dnia do pokazania znacznie więcej, ale spokojnie, jeszcze zdążę to zrobić! Bo jedyne co mi pozostaje, to wrócić do jeszcze cięższej pracy.

Karolina wywodzi się z boksu, a w zawodowy MMA rywalizuje od roku 2018. Walcząc w pięściarskich ringach zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach bokserskich, a ukoronowaniem jej amatorskiej kariery okazało się wywalczenie mistrzostwa Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. W zawodowym boksie Karolina stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała.

Dla Sandry Succar walka podczas gali w Łodzi będzie trzecim pojedynkiem w okrągłej klatce. Pochodząca z Libanu zawodniczka biła się ostatni raz podczas gali KSW w Paryżu. W walce otwarcia tego wydarzenia Sandra starła się z bardziej doświadczoną Flore Hani. Panie postawiły w tym boju głównie na klincz i rywalizację w parterze. Mimo kilku prób poddań, ostatecznie konfrontacja rozegrała się na pełnym dystansie, a jej zwyciężczynią została Hani. Dla Succar była to pierwsza przegrana w karierze. Po walce Sandra napisała w mediach społecznościowych, że przed pojedynkiem borykała się z zatruciem pokarmowym, co miało mocno wpłynąć na jej osłabienie w starciu. Dodała jednak też:

– Czasami musimy uznać nasze człowieczeństwo i nasze fizyczne ograniczenia. Gratulacje dla mojej przeciwniczki. Nic nie powstrzyma mnie przed realizacją mojego największego marzenia.

Miesiąc po tym pojedynku Sandra zawalczyła na Cyprze i zwyciężyła. Succar jest na początku swojej drogi przez zawodowy świat MMA. Do tej pory stoczyła pięć pojedynków i cztery z nich wygrała. Przed wejściem na zawodową drogę kariery zawodniczka z Libanu z sukcesami rywalizowała w amatorskim MMA. Sandra jest mistrzynią świata organizacji GAMMA z roku 2021 i brązową medalistką tych zawodów z roku 2019. Wywalczyła również złoty medal podczas Mistrzostw Azji i Pacyfiku GAMMA 2022.

Karolina Owczarz podczas gali w Łodzi będzie mogła liczyć na doping swojej publiczności. Obie zawodniczki natomiast będą chciały udowodnić, że ich ostatnie przegrane w KSW były jedynie wypadkami przy pracy. Która z nich wyjdzie jednak z klatki jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 20 lipca w łódzkiej hali Sport Arena.