KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

07-03-2010

Dla mnie Mamed jest zwycięzcą - rozmowa z Szymonem Bońkowskim

Mimo późnej godziny w Japonii i wiecznym problemom z komunikacją udało się porozmawiać z trenerem Mameda Khalidova. Poniżej krótka wywiad z Szymonem Bońkowskim.

Szymon zacznijmy od początku. Czy to prawda, że wchodzącego do ringu Mameda przywitało buczenie kibiców?
- Buczała garstka fanów Santiago. Raczej nie było to nastawienie całej publiczności.
Zapewne wiesz, że kibicom MMA w Polsce nie było dane obejrzeć pojedynku o mistrzowski pas organizacji „Sengoku” pomiędzy Mamedem Khalidovem, a Jorge Santiago. Zatem opowiedz proszę o jego przebiegu.
- Jak wiemy walka trwała pełne pięć rund. Ciężko jest mi mówić obiektywnie, bo wciąż jestem pełen emocji. Jednak uważam, że Khalidov wygrał w trzech rundach, jedną mógł zremisować lub minimalnie wygrał Santiago, a ostatnie starcie było na korzyść Brazylijczyka.
Mamed więcej razy obalił przeciwnika i bił w parterze. Santiago zaś w całej walce miał jedną, bardzo czysto zapiętą technikę kończącą i w piątej rundzie kilka razy trafił. Khalidov na pewno dużo więcej pracował w przekroju całej walki i dlatego w piątym starciu miał mniej siły od Brazylijczyka.

Mamed nigdy w swojej karierze nie walczył na dystansie pięciu rund. Czy był w ogóle przygotowany na tak długi pojedynek?
- Był przygotowany na dwadzieścia pięć minut walki. Jednak była to bardzo intensywna walka i po prostu zabrakło zdrowia.
Jesteś zadowolony z występu Mameda? Jak dużo błędów popełnił w tym pojedynku?
- W pięciorundowym pojedynku ciężko jest nie popełnić błędów. Mimo to i tak uważam jego występ za udany. Dla mnie jest zwycięzcą tej walki.
Pod koniec drugiej rundy Santiago próbował zakończyć pojedynek kimurą. Czy w tej sytuacji Mamed popełnił jakiś błąd? Słyszałem, że nie był to błąd Khalidova, a bardziej spryt Brazylijczyka.
- Rzeczywiście bardzo udany atak Santiago. To była omoplata połączona z kimurą, ale udało się Mamedowi z tego uciec.
Chciałbyś, żeby doszło do trzeciego pojedynku pomiędzy nimi?
- Na pewno nie jako kolejna walka. Niech odpoczną od siebie i wtedy jestem jak najbardziej za rewanżem.
Szymon dziękuję, że mimo późnej godziny w Japonii znalazłeś chwilę na rozmowę. Do zobaczenia jutro na lotnisku w Warszawie.
- Nie ma problemu.
Rozmawiał Artur Przybysz

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Mimo późnej godziny w Japonii i wiecznym problemom z komunikacją udało się porozmawiać z trenerem Mameda Khalidova. Poniżej krótka wywiad z Szymonem Bońkowskim. Szym...