KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

06-04-2010

Ludzie KSW - Waldemar Kasta

Raper i założyciel formacji Kasta Squad. Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą hiphopową we Wrocławiu. Człowiek, który dla polskiego rapu zrobił tyle, co Don King dla zawodowego pięściarstwa w Stanach Zjednoczonych. Jego sceniczny debiut datuje się na przełom lat 1998-1999, gdy pełniąc służbę wojskową zaistniał na płycie CD wydanej przez „Klan”.

Na swoje pierwsze dzieło musiał czekać trzy lata. W 2002 roku niezależna wytwórnia wydała jego krążek zatytułowany „Kastaniety”. Niezwykła kompilacja brzmień oraz zawartych na płycie przekazów na dobre wpisała się do historii muzyki hiphopowej, a takie utwory jak „Klimaty” czy „Peryferie” znajdują się w leksykonie tego gatunku muzycznego.
Waldemar Kasta w KSW Team jest od 2007 roku (od siódmej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”). Pełni funkcję dyrektora artystycznego KSW i prowadzi na żywo gale MMA i bokserskie, jako ring announcer. – To nowa era, napiera, kariera tempa nabiera. Informacja ta dociera, tam gdzie ja docieram. Kolejna edycja, nie zaczynam od zera, KSW popieram w randze rap announcera – wyznaje w jednym z najnowszych kawałków, który znalazł się na płycie zatytułowanej „13”.
Popularny „Wall-E” to bez wątpienia jedna z najbarwniejszych osób w Federacji KSW, a na pewno jeden z barwniejszych ring announcerów nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie. Hiphopowy styl bycia, potężne gabaryty i wiecznie zachrypnięty głos – od dużej liczby koncertów – sprawiają, że ringowo-klatkowi „krzykacze”, tacy jak Buffer i Lennon są przy nim, jak odpicowane lalki z muzeum figur woskowych.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Raper i założyciel formacji Kasta Squad. Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą hiphopową we Wrocławiu. Człowiek, który dla polskiego rapu zrobił tyle,...