Sergiusz Zając lubi rywalizować w stójce i zapowiada, że w starciu na gali XTB KSW 110 ponownie zaprezentuje swoje umiejętności kickboxerskie.
XTB KSW 110 – gdzie oglądać transmisję
Podczas gali XTB KSW 110 Sergiusz Zając skonfrontuje się z debiutującym w okrągłej klatce, lubiącym kończyć walki przed czasem Mariuszem Książkiewiczem.
– Walka na pewno rozpocznie i zakończy się w stójce – zapowiada Sergiusz Zając. – On pcha do ściany, ale przy ścianie ja też się dobrze odnajduję. Ja na pewno pierwszy nie będę obalał, chociaż jak trzeba, to i to zrobię, ale pierwsze co, to uderzenia.

Sergiusz Zając, reprezentujący klub Spartakus Rzeszów, toczy boje na zawodowej scenie MMA od 2020 roku. Ma w dorobku dziewięć pojedynków, z których osiem wygrał. Od ponad dwóch lat pozostaje niepokonany i nie kryje, jaki jest jego sportowy cel.
– Bardzo lubię się bić. Walczę dla zasady, dla siebie, dla idei, dla pieniędzy. Nie po to, żeby ktoś mnie klepał po ramionach, ale pas chciałbym mieć. To by była historia, to byłoby coś.
Zając uchodzi za jeden z największych młodych talentów w polskim MMA. Siedem razy tryumfował przez nokaut, a sześć razy robił to już w pierwszej rundzie. Do walki przygotowuje się razem z Szymonem Bajorem, który również będzie się bił na gali XTB KSW 110.
– Jak zaczynałem pierwsze treningi, to Szymon był już naprawdę topowym zawodnikiem. Zawsze patrzyłem na niego, jak na sportowy autorytet. Zawsze na sali był jego plakat, logo KSW i mówiłem, że też kiedyś taki będę miał. Dorosłem, poćwiczyłem i jestem mu teraz w stanie nieco pomóc w przygotowaniach i troszkę porywalizować na macie.
Do pojedynku Sergiusza Zająca z Mariuszem Książkiewiczem dojdzie już 20 września w Hali Podpromie.
Wyniki gali XTB KSW 119, która odbyła 20 czerwca w Radomiu. Patryk Kaczmarczyk obronił pas. Leo Brichta poddany W walce wieczoru gali XTB KSW 119...
Już 18 lipca do klatki KSW powróci Laura Grzyb (2-0, 1 KO), niepokonana pięściarska mistrzyni. Polka stanie do rywalizacji podczas gali X...