KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

10-06-2010

Będzie walka Najmana z Saletą na KSW 14!

Podczas czternastej edycji "Konfrontacji Sztuk Walki", której konkretny termin poznamy na dniach dojdzie do hitowej walki pomiędzy Przemysławem Saletą i Marcinem Najmanem. Właściciele Federacji KSW spotkali się w tym tygodniu z zawodnikami i ustalili warunki ich pojedynku na KSW 14.

- Wielu ludzi zarzuca Federacji KSW komercyjne podejście do MMA. Wydaje mi się, że przy dzisiejszej kondycji sportu w Polsce to jedyna możliwa droga. Saleta kontra Najman to walka dwóch zawodowych pięściarzy z identycznym rekordem w swojej nowej dyscyplinie. To starcie negatywnych, lecz ciągle szczerych i prawdziwych emocji. To tysiąc niewyjaśnionych spraw między obojgiem. To nawarstwiający się na oczach opinii publicznej konflikt nad którym ostateczny sąd zapadnie we wrześniu tego roku. Mam poczucie, że ring KSW stworzony został również po to, aby wyjaśniać takie spory i po to, by oddzielać mity od prawdy i co w tym przypadku najistotniejsze, słowa od czynów - mówi współwłaściciel KSW, Maciej Kawulski.

- Jesteśmy na tak! Do tej walki musiało dojść. Cieszę się, że to na naszym ringu podczas Konfrontacji Sztuk Walki panowie w sportowy stylu zakończą swój od lat zaogniany konflikt. Prywatne waśnie zostaną rozegrane w sposób fair-play i to należy pochwalić.
Padły śmiałe deklaracje z ust obu zawodników, więc teraz należy czekać na ich konsekwentne urzeczywistnienie. Będzie to walka niczym z dawnych lat kiedy to dwóch mężczyzn wyzywało się na pojedynek, a rację i sprawiedliwość przyznawano wygranemu. W tym przypadku sekundantem będzie właśnie KSW -
powiedział współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski.

Zatem na jesieni czekają nas nie lada sportowe emocje. Finał turnieju wagi lekkociężkiej z udziałem Jana Błachowicza. Turniej "lekkich" w limicie wagowym do siedemdziesięciu jeden kilogramów, a w nim zawodnik KSW Team Maciej „Highlander” Górski. Ekstra walka, a w niej międzynarodowy mistrz Federacji KSW do osiemdziesięciu pięciu kilogramów Krzysztof "Model" Kułak kontra znakomity grappler Daniel "Kociao" Dowda. Prócz tego kolejna walka niepokonanego na ringach KSW Mariusza "Pudziana" Pudzianowskiego i pojedynek dwóch rządnych zwycięstwa pięściarzy Przemysława Salety i Marcina Najmana.