KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

04-10-2009

"Polsat Boxing Night", czyli nowa jakość polskiego boksu

Już 24 Października, dojdzie w Łodzi do największego wydarzenia w historii boksu zawodowego w Polsce. W ringu, naprzeciw siebie staną dwaj doskonale znani wszystkim pięściarze. Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, Andrzej Gołota (41-7-1) oraz mistrz świata federacji IBF i posiadacz pasa magazynu „The Ring” Tomasz Adamek (38-1) .
W hali „Atlas Arena” pojedynek na żywo zobaczy ponad piętnaście tysięcy widzów. Przed telewizorami zapewne miliony. Mieliśmy już przyjemność poinformować kibiców MMA, że organizacją tejże imprezy zajmiemy się właśnie My, czyli Federacja KSW. - Jestem mile zaskoczony faktem, że boks nadal budzi tyle emocji. Dwoimy się i troimy, aby każdy element imprezy był na najwyższym poziomie, a widzowie czuli się w pełni zaspokojeni tym co zobaczą w hali „Atlas Arena”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że „Polsat Boxing Night” to wydarzenie adresowane do nieco innej publiki niż KSW, dlatego wiele naszych pomysłów filtrowanych jest przez zarząd stacji Polsat – powiedział współwłaściciel Federacji KSW, Maciej Kawulski.
– Propozycja pana Mariana Kmity, dyrektora Polsat Sport o zorganizowaniu najważniejszej gali bokserskiej to wielki zaszczyt. Cieszę się szczególnie, że praca Federacji KSW została dostrzeżona, że doceniony został wysiłek w rozwój MMA, dyscypliny, którą promujemy na co dzień. Wierzę, że stworzymy nową jakość dla polskiego boksu i udowodnimy to dwudziestego czwartego października w Łodzi – wyznał drugi współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski.
Oprócz wspomnianej walki wieczoru – nazywaną przez wielu znawców boksu „walką stulecia” – w ringu zaprezentuje się plejada polskich pięściarzy, najlepszych w poszczególnych kategoriach wagowych. Rękawice ze sobą skrzyżują m.in. Dawid KosteckiGrzegorz Soszyński, Damian JonakMariusz Cendrowski, Mateusz MasternakŁukasz Janik, Wojciech BartnikArtur Szpilka oraz Maciej ZeganKrzysztof Cieślak.

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Już 24 Października, dojdzie w Łodzi do największego wydarzenia w historii boksu zawodowego w Polsce. W ringu, naprzeciw siebie staną dwaj doskonale znani wszystkim pięścia...