KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

17-11-2009

Czwórka zawodników turniejowych z Polski

Znamy nazwiska pierwszych czterech fighterów, którzy staną w szranki o pas Federacji KSW w kategorii ciężkiej (do -105kg). Wszyscy są reprezentantami Polski i będą bronić biało-czerwonej barw podczas turnieju na dwunastej edycji „Konfrontacji Sztuk Walki”, która już 11 grudnia w Warszawie. Wkrótce różnież zaprezentujemy pozostałych wojowników, którzy reprezentować będą różne zakątki świata.

Stawkę otwiera numer dwa polskiego rankingu MMA wagi ciężkiej, Karol Bedorf. Popularny „Coco” to wychowanek znakomitego trenera brazylijskiego jiu jitsu Piotra „Bagiego” Bagińskiego.
Świetny grappler, uczestnik ADCC 2009 występował już na KSW. Podczas ósmej gali wystartował w turnieju do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów. Wtedy też pokonał znakomitego Francuza, triumfatora szóstej edycji KSW, Francis’a Carmont. Teraz powraca, by udowodnić wszystkim, że zasługuje na miano najlepszego „ciężkiego” i to jemu należy się pas Federacji KSW.

Drugim reprezentantem Naszego kraju jest Wojciech Orłowski. Fighter o pseudonimie „Gentleman” to znakomity zapaśnik, który niespełna dwa tygodnie temu wygrał międzynarodowe zawody. Orłowski na codzeń trenuje z Mistrzem Olimpijskim w judo, Pawłem Nastulą.
Występ „Gentlemana” na KSW ma podbić nie tylko serca sympatyków Mixed Martial Arts, ale również wszystkich kobiet, które będą oglądać zawody. – Dam z siebie wszystko, żeby wygrać ten turniej – zapowiadał w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z nim kilka tygodni temu.

Kolejnym wojownikiem jest Daniel Omielańczuk, również podopieczny Nastuli. Zawodnik obdarzony jest silnym ciosem i preferuje walkę w stójce. Wielokrotny Mistrz Polski w muay thai, członek kadry narodowej, triumfator Pucharu Polski w Sanshou, a także zwycięzca Międzynarodowego Turnieju Sanda w Austrii.
Omielańczuk odnosił również sukcesy w amatorskim MMA. Był najlepszym zawodnikiem siódmej edycji ALMMA i drugi w mistrzostwach kraju amatorów (w wadze superciężkiej). W zawodowym MMA debiutował siedemnastego października tego roku na gali w Łobez, gdzie wygrał z fighterem olsztyńskiego klubu Arrachion. - Start w turnieju KSW pokaże mi na jakim etapie kariery jestem w tej chwili - mówi.

Czwartym Polakiem w ośmioosobowym turnieju „Konfrontacji Sztuk Walki” będzie Michał „Koval” Kowalski z Gdańska. Trzydziestodwuletni zawodnik trenuje w gdyńskim klubie „Mighty Bulls” pod czujnym okiem pioniera wszechstylowej walki wręcz w Polsce, Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego. Kowalski dwukrotnie startował w formule MMA. W 2003 roku podczas drugich eliminacji do Vale Tudo uległ dopiero po dogrywce zawodnikowi KSW Team, Antoniemu Chmielewskiemu. Drugą, zwycięską walkę stoczył na gali „Gladiator Series” w Tychach, gdzie potrzebował zaledwie szesnastu sekund żeby znokautować przeciwnika.
„Koval” z wykształcenia jest bankierem, lecz nacodzień pełni funkcję instruktora w jednym z trójmiejskich klubów. Interesuje się kynologią, filozofią, a także wojnami rzymskimi. Lubi zwierzęta, a w szczególności czworonogi. Sam ma psa „Shoguna”, rasy Tosa-inu, który każdego poranka towarzyszy mu w joggingu.

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Znamy nazwiska pierwszych czterech fighterów, którzy staną w szranki o pas Federacji KSW w kategorii ciężkiej (do -105kg). Wszyscy są reprezentantami Polski i będą bronić b...