KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

14-01-2010

Mamed Khalidov kontra Joe Doerksen? Wszystko na to wskazuje...

Nie przywykliśmy do podawania niepotwierdzonych informacji, lecz przy okazji tej wiadomości zrobimy wyjątek, ponieważ wiele portali o niej już pisze. Od ponad miesiąca czasu włodarze Federacji KSW toczą rozmowy z Japończykami w sprawie kolejnego występu najlepszego zawodnika w naszym kraju - Mameda Khalidova - na gali „Sengoku”.
Azjaci zaproponowali, aby naturalizowany Czeczen skrzyżował rękawice z Kanadyjczykiem Joe „El Dirte” Doerksen’em na gali, która odbędzie się 7 marca w Tokio, a pojedynek ma być eliminatorem do walki o mistrzowski pas wagi średniej tejże organizacji. Zgoda ze strony zawodnika oraz promotorów jest, lecz do finalizacji potrzeba jeszcze tylko podpisów pod kontraktem.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – potwierdzimy, że walka się odbędzie – Khalidova czeka kolejny pojedynek z wymagającym oponentem. Doerksen to bardzo doświadczony zawodnik, który ponad dziesięć lat walczy w formule MMA i stoczył w niej ponad pięćdziesiąt bojów. Reprezentant Klonowego Liścia w swojej karierze walczył dla wszystkich największych organizacji. Jego rywalami byli tacy utytułowani wojownicy jak Matt Hughes, Chris Leben, Matt Lindland i Nate Marquardt.
Rywal trenującego w klubie „Arrachion MMA Olsztyn” fightera to posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, który doskonale radzi sobie walcząc w stójce. O jego umiejętnościach stricte stójkowych miał okazję przekonać się Amerykanin Jay Buck, który na jednej z gal "SB 30 - Collision Course" został znokautowany przez niego potężnym kopnięciem.
Jednak nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, jak triumf Mameda i kolejny pojedynek o pas, który już w po ostatniej walce powinien być w jego posiadaniu. Lecz z kim byłby ten bój? Ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Jorge Santiago, a Kazuo Misakim – zapowiadają Japończycy.

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Nie przywykliśmy do podawania niepotwierdzonych informacji, lecz przy okazji tej wiadomości zrobimy wyjątek, ponieważ wiele portali o niej już pisze. Od ponad miesiąca czas...