KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

23-02-2024

Droga do walki o pas – Rafał Haratyk i Marcin Wójcik

W jednej z turniejowych par gali XTB KSW Epic dojdzie do konfrontacji Rafała Haratyka, numeru jeden rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej KSW, z Marcinem Wójcikiem, numerem trzy tego zestawienia. Panowie zawalczą o wejście do finału, w którym na szali będzie leżał mistrzowski pas.

Cały turniej wagi półciężkiej, półfinały i finał, zostanie rozegrany jednego wieczoru. Półfinały będą walkami dwurundowymi, po pięć minut każda. W przypadku remisu na kartach punktowych, do dalszej rywalizacji przejdzie zawodnik, który wygrał pierwszą rundę. Pozostałe zasady walk pozostają bez zmian. Finał zostanie rozegrany na dystansie trzech pięciominutowych rund.

Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Rafał Haratyk, numer jeden rankingu wagi półciężkiej KSW, z przytupem wszedł do organizacji i w październiku zeszłego roku już w pierwszej rundzie starcia posłał na deski Ivana Erslana. Rafał jest byłym pretendentem do tytuł mistrzowskiego wagi średniej organizacji Ares. Polak rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010. Do dziś stoczył 24 pojedynki, z których siedemnaście wygrał.

– Jestem rocznikiem wychowanym na turniejach organizacji Pride – mówi Rafał. – Na początku sceptycznie podszedłem do tego formatu, a później powiedziałem sobie, że mam już prawie 25 walk zrobionych na normalnych zasadach, czemu by więc nie spróbować. Towarzyszy temu pozytywny dreszczyk emocji. W turnieju nie można żadnego zawodnika skreślać, ani lekceważyć.

Rafał jest przekrojowym fighterem. Pięć razy zwyciężał posyłając rywali na deski, a pięć razy tryumfował przez poddanie. Popularny „Polski Czołg" zbierał doświadczenie walcząc nie tylko w Polsce, ale również w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, ACA, Ares i FEN.

Marcin Wójcik, numer trzy rankingu wagi półciężkiej, w listopadzie zeszłego roku wrócił do KSW, w efektownym stylu znokautował Henrique da Silvę i został za to wyróżniony bonusem. Były pretendent do tytułu wagi półciężkiej KSW w ostatnich latach z sukcesami rywalizował w organizacji FEN i Gladiator Arena, gdzie zdobył mistrzowskie pasy.

– Formuła turnieju trochę budzi we mnie ekscytację – przyznaje Marcin. – To jest coś nowego, coś, co robiłem w karierze amatorskiej, a od tego czasu minęło 15 lat. Lubię takie nowe wyzwania. Dwie walki jednego wieczoru, to jest na pewno spore wyzwanie. Nie jestem już najmłodszym zawodnikiem, ale liczę na to, że ten turniej będzie - ze sportowego punktu widzenia - zwieńczeniem mojej kariery.

Marcin stoczył do tej pory 27 pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał. Siedemnaście razy tryumfował przed czasem, jedenaście razy posyłał rywali na deski, a sześć razy zwyciężał przez poddanie.

Turniej wagi półciężkiej rozegra się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. W drugiej parze Rafał Haratyk, numer jeden rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej KSW, zmierzy się z Marcinem Wójcikiem, numerem trzy tego zestawienia. #Gliwice