24-02-2024

XTB KSW Epic – wyniki

Wyniki gali XTB KSW Epic, która odbyła 24 lutego w hali PreZero Arena Gliwice.

Tomasz Adamek wygrał z Mamedem Chalidowem

W walce wieczoru gali XTB KSW Epic doszło do bokserskiej konfrontacji Mameda Chalidowa, największej gwiazdy polskiego MMA, z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

Od początku starcia Tomasz Adamek wywierał presję i atakował ciosami na korpus. Mamed Chalidow starał się trzymać na dystans i atakował z doskoku. Krążył wokół Tomasza Adamka, zmieniał pozycję i szukał mocnych, błyskawicznych wymian. W drugiej rundzie nagle Chalidow obalił, za co stracił jeden punkt na kartach sędziowskich. Z każdą minutą walki działo się coraz więcej. Pod koniec trzeciej rundy zawodnicy poszli na mocną, otwartą wymianę, a po kończącym ją gongu okazało się, że Mamed doznał kontuzji ręki i nie mógł kontynuować pojedynku. Ostatecznie więc Tomasz Adamek został zwycięzcą pojedynku.

Wynik: Tomasz Adamek pokonał Mameda Chalidowa przez TKO (niezdolność rywala do walki), 0:00, runda 4

Rafał Haratyk pokonał Damiana Piwowarczyka i zdobył pas mistrzowski

W finale mistrzowskiego turnieju wagi półciężkiej doszło do starcia Rafała Haratyka z Damianem Piwowarczykiem.

Początkowo Damian Piwowarczyk wywierał presję atakując rywala ciosami i kopnięciami. Starał się trzymać też Rafała na dystans. Haratyk czekał jednak na odpowiedni moment i atakował szybkimi akcjami pięściarskimi. W pewnej chwili dobrze też trafił kopnięciem na korpus, po którym Piwowarczyk miał chwilowe kłopoty, ale przetrwał.

W drugiej odsłonie pojedynku obaj zawodnicy dalej prowadzili mocny pojedynek w stójce. Początkowo Rafał Haratyk trafiał częściej i konsekwentnie rozbijał korpus Damiana Piwowarczyka, ale w pewnej chwil sam został mocno trafiony i widać było, że cios Piwowarczyka zrobił na nim wrażenie.

Na początku trzeciej rundy Damian ponownie zaczął wywierać presję, atakował nie tylko ciosami i kopnięciami, ale również kolanami. Rafał Haratyk odpowiadał mocnymi ciosami, a w połowie rundy zaatakował i obalił Piwowarczyka. Damian wstał, ale Haratyk siedział mu na plecach i szukał poddania przez duszenie. W końcu Piwowarczyk zrzucił rywala i walka wróciła do stójki. Do końca rundy obaj zawodnicy pokazali prawdziwe serce do walki, wyprowadzali mocne ciosy, ale ostatecznie walka zakończyła się na kartach sędziowskich, a jej zwycięzcą i nowym mistrzem wagi półciężkiej został Rafał Haratyk.

Wynik: Rafał Haratyk pokonał Damiana Piwowarczyka przez niejednogłośną decyzję (30-27; 28-29; 29-28)

Walka grapplingowa Phila De Friesa z Joshem Barnettem zakończyła się remisem

W starciu na chwyty Phil De Fries, niepokonany od dwunastu walk król wagi ciężkiej KSW, starł się z byłym mistrzem UFC, legendą MMA i grapplingu, Joshem Barnettem.

W pierwszych minutach obaj zawodnicy siłowali się szukając obalenia. W końcu to De Fries obalił i przez chwilę był z góry. Barnett odwrócił jednak pozycję, ale Anglikowi udało się wstać przy siatce. Chwilę później Josh obalił, ale i tym razem Anglik wstał. Gdy walka trafiła do parteru po raz trzeci, De Fries znowu zajął górną pozycję i szukał poddania. Josh próbował wstać, ale Phil cały czas dobrze kontrolował walkę na macie i mimo prób złapania rywala w technikę kończącą, ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie i zakończyła remisem.

Wynik: Phil De Fries vs Josh Barnett - remis

Václav Sivák pokonał Michała Królika

Gala XTB KSW Epic przyniosła ekscytujące starcie w brutalnej formule muay thai dwóch czołowych europejskich stójkowiczów. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku była walka w małych rękawicach do MMA. W konfrontacji tej zmierzyli się dwaj popularni zawodnicy z Polski i Czech: Michał "Matrix" Królik oraz Václav "Bad Boy" Sivák.

Michał od pierwszej sekundy próbował narzucić swój styl walki brutalnie atakując rywala ciosami. Czech atakował z kontry i też dobrze trafiał Polaka. Václav atakował nie tylko ciosami, ale też łokciami i kolanami.

Na początku drugiej odsłony pojedynku Sivák świetnie trafiał kopnięciami na głowę Michała. Czech przejął inicjatywę w klatce i wyprowadzał też ataki łokciami. Polak próbował odpowiadać i narzucać swój styl, ale to Václav cały czas dominował w klatce.

Trzecia runda również toczyła się pod dyktando Václava Siváka. Królik szukał swojej szansy, ale Czech nie oddawała pola. Pod koniec rundy Václav mocno trafił Polaka, który po tej akcji był liczony. Ostatecznie walka zakończyła się na kartach sędziowski, a jej zwycięzcą został Václav "Bad Boy" Sivák.

Wynik: Václav Sivák pokonał Michała Królika jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-27)

Darko Stošić rozbił ciosami Matheusa Scheffela

W walce na zasadach legendarnej organizacji Pride, z między innymi soccer kickami i stompami, czyli atakami nogami na głowę rywala w parterze, ale bez uderzeń łokciami, Darko Stošić, były pretendent do pasa mistrzowskiego KSW, przywitał debiutującego w okrągłej klatce Matheusa Scheffela, byłego pretendenta do tytułu wagi ciężkiej amerykańskiej organizacji PFL

Scheffel rozpoczął od kopnięć na nogę rywala. Stošić atakował ciosami i już na początku drugiej minuty trafił mocnym lewym prostym, po którym Matheus upadł na matę. W parterze Darko zaczął brutalnie rozbijać rywala ciosami młotkowymi, aż w końcu do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek.

Wynik: Darko Stošić pokonał Matheusa Scheffela przez TKO (ciosy), 1:14, runda 1

Rafał Haratyk znokautował Marcina Wójcika

W drugim pojedynku turnieju wagi półciężkiej Rafał Haratyk, numer jeden rankingu najlepszych zawodników tej kategorii, zmierzył się z Marcinem Wójcikiem, numerem trzy tego zestawienia.

Od początku obaj zawodnicy polowali na nokaut. Mocne ciosy były wprowadzane z obu stron. Panowie wchodzili też w ostre wymiany pięściarskie. W końcu to Rafał Haratyk dobrze trafił dwoma ciosami i posłał Marcina Wójcika na deski. Już w parterze zaczął rozbijać go ciosami i w ten sposób zakończył pojedynek.

Wynik: Rafał Haratyk pokonał Marcina Wójcika przez TKO (ciosy), 4:07, runda 1

Damian Piwowarczyk pokonał Klebera Silvę w pierwszej rundzie pojedynku

W pierwszym pojedynku turnieju wagi półciężkiej Kleber Raimundo Silva, numer pięć rankingu tej kategorii wagowej, stanął do rywalizacji z Damianem Piwowarczykiem, który zajmuje w zestawieniu pozycję szóstą.

Walka rozpoczęła się od niefortunnego kopnięcia na krocze Silvy. Walka została przerwana, aby Brazylijczyk mógł dojść do siebie. Po wznowieniu pojedynku Piwowarczyk okopywał nogi rywala, a Silva atakował pięściami. Na chwilę obalił też Polaka, ale starcie szybko wróciło do stójki, w której Damian dobrze trafiał i punktował przeciwnika. W końcu Piwowarczyk dobrze trafił lewym hakiem na wątrobę Silvy, który po ciosie osunął się na matę. Tym samym Polak awansował do finału turnieju.

Wynik: Damian Piwowarczyk pokonał Klebera Raimundo Silvę przez KO (cios na korpus), 2:42, Runda 1

Ivan Erslan posłał na deski Bohdana Gnidkę

Podczas gali XTB KSW Epic Ivan Erslan, były pretendent do tytułu i numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, stanął do rywalizacji z innym byłym pretendentem, a dziś numerem cztery wagi półciężkiej, Bohdanem Gnidko.

Bohdan Gnidko rozpoczął do ataków kickboxerskich. Erslan dobrze się przed nimi bronił, a gdy ruszył do ataku, trafił rywala potężnym lewym sierpem. Gnidko upadł na matę i już tam Erslan dobił go mocnym prawym na głowę.

Wynik: Ivan Erslan pokonał Bohdana Gnidkę przez KO (cios), 0:54, runda 1

Muslim Tulshaev brutalnie rozbił Konrada Rusińskiego

W drugim pojedynku wydarzenia Konrad Rusiński zmierzył się z Muslimem Tulshaevem. Panowie starli się z sobą na zasadach MMA z trzema 5-minutowymi rundami, ale z brutalnymi elementami z historycznych gal japońskiej organizacji Pride.

Zawodnicy od początku postawili na stójkowe wymiany. Rusiński dobrze atakował wysokim kopnięciami, a Tulshaev okopywał nogę wykroczną Polaka. Nagle Rusiński ruszył jednak do przodu i obalił. Już w parterze złapał rywala w duszenie gilotynowe, ale Muslim przetrwał trudne chwile. Gdy walka wróciła do stójki, Rusiński trafił kopnięciem w krocze Tulshaeva i starcie zostało przerwane, aby Muslim mógł dojść do siebie. Po wznowieniu walki Rusiński ponownie obalił, zdobył górną pozycję i kontrolował starcie na macie do kończącego gongu.

Drugą rundę mocno rozpoczął Tushaev, który dobrze trafiła ciosami, a następnie obalił. Walka szybko wróciła do stójki i tym razem to Rusiński przeniósł ją na matę. Po dłuższych zmaganiach Rusiński zdobył dosiad i zaczął rozbijać ciosami głowę rywala. W końcu złapał przeciwnika w duszenie zza pleców, ale Tulshaev wyszedł z opresji i sam przejął inicjatywę w pojedynku. Znalazł się w górnej pozycji i zaczął rozbijać Rusińskiego, a przed kończącym gongiem zaatakował kolanem i kopnięciem na głowę w parterze.

Na początku trzeciej rundy Tulshaev ruszył mocno do ataku. Trafiał rywala, który w końcu upadł na matę. Już w parterze Muslim wykorzystał możliwość kopania na głowę rywala i w ten sposób zakończył pojedynek.

Wynik: Muslim Tulshaev pokonał Konrada Rusińskiego przez TKO (soccer kicks), 0:35, runda 3

Piotr Kacprzak szybko pobił Adama Brysza

W walce otwarcia gali w Gliwicach doszło do konfrontacji Piotra Kacprzaka, czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, z czarnym pasem w judo, Adamem Bryszem. Panowie zmierzyli się na zasadach MMA, ale wystąpili w kimonach ze swoich bazowych dyscyplin.

Adam Brysz od początku próbował wywierać presję i skracać dystans. Kacprzak dobrze jednak atakował kopnięciami i pięściami. Po jednym z trafień wysokim kopnięciem Adam Brysz zachwiał się. Kacprzak ruszył więc do przodu i zaczął rozbijać rywala pięściami. W końcu Brysz upadł, a sędzia zdecydował się przerwać pojedynek.

Wynik: Piotr Kacprzak pokonał Adama Brysza przez TKO (ciosy), 1:18, runda 1