KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

11-10-2017

Wspomnienie londyńskich emocji

Zbliżająca się gala KSW 40 w Dublinie będzie dla organizacji przełomowa, ponieważ KSW po raz pierwszy wejdzie na irlandzki rynek. Nie będzie to jednak pierwszy krok na drodze do zagranicznej ekspansji polskiej marki. Już w dwa lata temu bowiem właściciele organizacji zdecydowali się na wyjście poza granice Polski. Wówczas to na nowy rynek dla organizacji została wybrana Anglia. I tak, 31 października 2015 roku, w londyńskiej Wembley Arenie fani mogli obejrzeć na żywo galę KSW 32: Road to Wembley, pierwsze wydarzenie KSW poza granicami Polski.

e

Decyzja o podjęciu takiego wyzwania zapadła już jednak znacznie wcześniej, bo na dwa lata przed galą. Wówczas to na kierunki ekspansji zostały wybrane: Anglia i USA. Oba rynki bowiem miał odpowiedni potencjał związany z dynamicznym rozwojem MMA i dużą Polonią na miejscu, która była kluczowa dla zapewnienia kolejnego sukcesu marki. Właściciele KSW zdawali sobie sprawę, że to właśnie w dużej mierze na Polonii muszą oprzeć pierwsze zagraniczne gale, by móc potem walczyć o nowych widzów z danego kraju.

Przygotowania do gali trwały bardzo długo, ponieważ wejście na nowy rynek wymagało dokładnego sprawdzenie i dopasowania się do zupełnie nowych realiów. Poczynając od współpracę z halą, podwykonawcami i mediami, a na wszelkich kwestiach prawnych kończąc. Wejście do Anglii było zatem zupełnie nowym wyzwaniem, które musiało być przygotowane idealnie w każdym najmniejszy detalu. Trzeba było częściowo zapomnieć o pewnych przyzwyczajeniach związanych z Polską  i zacząć wszystko jakby od nowa. Cały proces musiał zatem potrwać, ale właściciele chcieli mieć pewność, że wkraczając do Anglii zapewnią widzom wydarzenie na najwyższym możliwym poziomie.    

2

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Hala Wembley Arena została całkowicie wypełniona, a widzowie mogli podziwiać zarówno fighterów z Wysp Brytyjskich jak również największe gwiazdy organizacji walczące nad Wisłą. I tak Mariusz Pudzianowski starł się z Peterem Grahamem, Borys Mańkowski z Jesse Taylorem, Marcin Różalski z Jamesem McSweeney’em, Gorna Reljic z Tomaszem Narkunem, a Mateusz Gamrot z Marifem Piraevem. Na karcie walk znaleźli się również: Rafał Moks, Jim Wallhead, Oli Thompson, Michał Włodarek, Brett Cooper i Maiquel Falcao. Dzięki takim zestawieniom fani mieli okazję zobaczyć świetne boje w okrągłej klatce KSW, w tym dwie walki o mistrzowskie trofea. W pierwszym starciu o pas Borys Mańkowski w pięknym stylu obronił swój tytuł, a w drugim Tomasz Narkun dokonał czegoś co wydawało się niemożliwe i znokautował Gorana Reljicia, odbierając mu mistrzostwo. Tylko jeden pojedynek w Wembley Arenie zakończyło się na kartach sędziowskich, dzięki czemu wydarzenie okazało się bardzo dynamiczne, świetne do oglądania i wypełnione całą gamą emocji.

3

Wspominając natomiast emocje z Londynu, nie można oczywiście zapomnieć o kibicach, którzy zgotowali zawodnikom tak niesamowity doping, że sami fighterzy, którzy przecież nie jedno już w życiu widzieli, byli pod wrażenie wsparcia ze strony fanów. Kapitalny sposób kibicowania zapadł w pamięć wszystkim i w szczególności to właśnie on był wspominany po gali KSW 32: Road to Wembley. Całość wydarzenia natomiast i jego odbiór pokazały również, że warto wyjść z marką poza Polskę, ponieważ gale KSW są świetnie przyjmowane nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie.  

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

Zbliżająca się gala KSW 40 w Dublinie będzie dla organizacji przełomowa, ponieważ KSW po raz pierwszy wejdzie na irlandzki rynek. Nie będzie to jednak pierwszy krok na drod...