KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

03-09-2019

Droga do KSW 50 - Aleksandra Rola i Cathrine Costigan

Podczas zbliżającej się gali KSW 50 w Londynie, kibice zgromadzeni w hali i przed ekranami zobaczą nie tylko zmagania mężczyzn, ale również walkę pań. W okrągłej klatce KSW stawi się utalentowana Polka, Aleksandra Rola, a jej rywalką będzie doświadczona w bojach Irlandka, Cathrine Costigan. Dla obu zawodniczek będzie to również debiut w największej europejskiej organizacji MMA.
 
Aleksandra Rola miała rozpocząć swoją przygodę z KSW w marcu tego roku, podczas gali KSW 47. Niestety kontuzja pokrzyżowała jej plany starcia z Karoliną Owczarz. Obie panie miał spotkać więc teraz, jednak tym razem to Karolina doznała kontuzji. Rywalką Oli będzie więc znacznie bardziej doświadczona w zawodowym MMA Irlandka. Polka jest jednak zdeterminowana i ambitna. Jak sama też mówi, nastawia się na to, żeby narzucić swój styl walki przeciwniczce i ją zdominować.

1 

Aleksandra Rola swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęła w roku 2014 od razu od treningów MMA. W tym samym roku zaczęła też występować na zawodach amatorskich i szybko wywalczyła tytuł mistrzyni Polski Amatorskiej Ligi MMA, a rok później go obroniła. Rola systematycznie uczestniczyła w różnych zawodach zdobywając doświadczenie i nowe umiejętności, a łącznie na amatorskich matach stoczyła około dwudziestu pojedynków, których zdecydowaną większość wygrała. Walczyła nie tylko podczas regularnych zwodów, ale toczyła swoje amatorskie boje również na galach zawodowych, gdzie miała okazję oswajać się z atmosferą dużych, sportowych wydarzeń. Podczas jednej z takich gal wywalczyła tytuł mistrzowski organizacji Amateur Fighting Championship. 
 
W roku 2016 Aleksandrze udało się wyjechać na amatorskie mistrzostwa świata przygotowane przez prestiżową organizację International Mixed Martial Arts Federation i dojść w nich aż do finału. Po tym wydarzeniu Rola stoczyła jeszcze kilka amatorskich walk i postanowiła spróbować swoich sił w zawodowym MMA.
 
W kwietniu roku 2018 Aleksandra stanęła do debiutanckiej walki na zasadach zawodowych i wyszła z niej z pierwszą wygraną. Kilka miesięcy później ponownie weszła do klatki i ponownie to jej ręka została po walce uniesiona w geście zwycięstwa. To otworzyło jej natomiast drzwi do największej polskiej organizacji MMA i podpisania z nią zawodowego kontraktu.
 
Cathrine Costigan, która będzie rywalką Polki podczas gali KSW 50 w Londynie, do treningów sportów walki zainspirowała ją osoba Bruce’a Lee. W wieku czternastu lat rozpoczęła naukę karate, a następnie kickboxingu, a gdy zaczynała przygodę z matą, Aleksandra Rola była jeszcze małym dzieckiem. W kickboxingu wywalczył tytuł mistrzyni kraju, ale kilka lat po rozpoczęciu treningów Costigan zaintrygował świat MMA, do którego z chęcią weszła, by tam sprawdzać swoje umiejętności.

1 

Reprezentantka Pankration Kickboxing Academy, podobnie jak Polka, najpierw walczyła amatorsko, ale w roku 2010 spróbowała swoich sił na zawodowym ringu, gdzie wygrała pierwsze starcie. Kolejne pojedynki przyniosły jej kolejne zwycięstwa, a trzy z nich Costigan wywalczyła podczas gal prestiżowej organizacji Cage Warriors. To natomiast doprowadziło Irlandkę do najważniejszej na świecie, żeńskiej organizacji MMA, Invicta FC. Tu jednak Cathrine musiała po raz pierwszy w karierze uznać wyższość swojej rywalki.
 
Następny pojedynek, tym razem dla brytyjskiej marki BAMMA, również nie ułożył się po myśli Costigan. Po tej przegranej w karierze Irlandki nastąpiła dłuższa przerwa od startów, gdy jednak zawodniczka zdecydowała się powróci do klatki, zrobiła to w ładnym stylu i dopisała do swojego rekordu kolejne zwycięstwo na gali Cage Warriors. Teraz natomiast spróbuje swoich sił w największej organizacji MMA w Europie i będzie chciała pokazać się w niej z jak najlepszej strony.  
 
W walce pań będziemy mogli więc zobaczyć typowe zderzenie młodości z doświadczeniem. Co jednak bardziej przeważy szalę zwycięstwa w tym starciu? Przekonamy się już 14 września, podczas gali KSW 50 w Londynie.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas zbliżającej się gali KSW 50 w Londynie, kibice zgromadzeni w hali i przed ekranami zobaczą nie tylko zmagania mężczyzn, ale również walkę pań. W okrągłej kla...