KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

30-11-2020

Listopad w KSW

W listopadzie organizacja KSW po raz kolejny w tym roku powróciła do Łodzi, gdzie przygotowała galę KSW 56. W ośmiu walkach wydarzenia kibice mieli okazję zobaczyć całe piękno MMA zaprezentowane przez takich zawodników jak: Michał Materla, Roberto Soldić, Tomasz Narkun czy Ivan Erslan.

Gala KSW 56 odbiła się szerokim medialnym echem nie tylko w Polsce. Wydarzenie było również komentowane w anglojęzycznych mediach branżowych oraz ze względu na występy chorwackich zawodników mówiono o nim też w tym kraju. Roberto Soldić wystąpił w popularnej audycji The Bash MMA. Karolina Owczarz udzieliła wywiadu serwisowi MMA Fighting i Mymmanews, a Max Coga przed debiutem w polskiej organizacji pojawił się na łamach niemieckiego serwisu Ground and Pound. Dodatkowo Martin Lewandowski, współtwórca KSW, opowiedział o planach organizacji dla niemieckiego rynku w wywiadzie opublikowanym w serwisie „Bilda”. Natomiast działając już w Polsce, szef KSW przygotował na swoim profilu na Instagramie ciekawe rozmowy z: Roberto Soldiciem, Andrzejem Grzebykiem i Michałem Materlą.

Zaraz po KSW 56 w medialnej przestrzeni zaczęły tworzyć się przyszłe zestawienia, do których może kiedyś dojść w okrągłej klatce. Wśród najciekawszych z nich Roberto Soldić zapowiedział chęć stoczenia pojedynku z Mamedem Khalidovem, Marcin Wrzosek wyraził chęć walki z Mateuszem Legierskim, a Łukasz Rajewski zapowiedział gotowość do zrewanżowania się na Filipie Pejiciu za to, że ten znokautował jego brata.

Tradycyjnie w trakcie ostatniej gali ogłoszono termin kolejnego wydarzenia, którym będzie grudniowe KSW 57. Podczas tego eventu kibice zobaczą między innymi walkę o pas wagi ciężkiej pomiędzy Philem De Friesem i Michałem Kitą.

W listopadzie, podobnie jak rok temu, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, współtwórcy i współwłaściciele organizacji KSW, znaleźli się na liście Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu, przygotowanej przez magazyn „Frobes” i firmę badawczą Pentagon Research. Właściciele największej marki MMA w Europie pojawili się w zestawieniu już po raz czwarty.